Zmarł: 01.2020: Daniel E. Groszewski, dziennikarz

Daniel Groszewski zmarł nagle 8 stycznia. Miał 40 lat. Przez lata pracował w wielu redakcjach, m.in. w poznańskiej „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej” i „Echu Miasta”. Był wykładowcą w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dziennikarską karierę rozpoczął w Polskim Radiu. Pracował również m.in. dla poznańskiej „Gazety Wyborczej”, „Rzeczpospolitej” i „Echa Miasta”. Był także założycielem lokalnego serwisu dzielnicewroclawia.pl.

Tak pisali o nim koledzy z Instytutu Dziennikarstwa:

Redaktor Daniel E. Groszewski – dziennikarz, wykładowca Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, Przyjaciel tych, którzy stawiali pierwsze kroki w dziennikarskim rzemiośle.

Z wielkim zaangażowaniem i pasją prowadził zajęcia przede wszystkim ze studentami specjalności dziennikarstwo sportowe, spotykali Go podczas ćwiczeń także studenci dziennikarstwa prasowego oraz dziennikarstwa radiowego i telewizyjnego. Wszyscy, którzy tylko chcieli, mogli pod Jego opieką współtworzyć portal Nowe Dziennikarstwo. Wszyscy, którzy tylko mieli zapał, mogli znaleźć u Niego dość uwagi, czasu, inspiracji i rady, by iść prostymi drogami po krętych szlakach mediów.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia. Sami zaś mamy nadzieję, że energia i zaangażowanie, które pozwalały Mu w tak krótkim życiu tak wiele dokonać, pozostaną dla nas zobowiązaniem, by tworzyć dziennikarstwo, na którym tak bardzo Redaktorowi Groszewskiemu zależało. Dobre, nowe dziennikarstwo.

Dodane przez: Tomasz Sikora

1 Lis 2020