Strona używa plików cookies więcej

Michał Cebrat jest synem naszego pracownika. Urodził się z niedorozwojem nerwu wzrokowego obu oczu, zezem i oczopląsem. W wyniku tego jest dzieckiem praktycznie niewidomym (z pewnym poczuciem światła i zdolnością postrzegania dużych, kontrastowych przedmiotów umieszczonych blisko oczu). Wymaga stałej opieki i rehabilitacji.

Aktualnie Michał ma 6 lat i uczęszcza do klasy zerowej w DSOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu. Jest też uzdolniony muzycznie i uczy się gry na pianinie.

Zebrane środki finansowe zostaną wykorzystane na sfinansowanie sprzętu i oprogramowania komputerowego wspomagającego naukę pisma Braille’a.

KRS 0000037904, cel szczegółowy 1% 31904 Cebrat Michał

Michał jest podopiecznym Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

Link do zbiórki: https://dzieciom.pl/podopieczni/3194

Michał Cebrat

Aleksandra Zaprzaluk jest żoną naszego pracownika.

Jest w stanie śpiączki. Jej stan się poprawia, ale rehabilitacja jest bardzo kosztowna.

Rodzina wie, że Ola słyszy i rozumie (miała robiony funkcjonalny rezonans).

Ma córkę, która jej potrzebuje i na nią czeka.

Jest psychologiem – skończyła studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Zawsze służyła innym słowem i sercem, teraz sama potrzebuje wsparcia.

Ola jest podopieczną Fundacji „Światło”

KRS: 0000183283

Cel: dla Aleksandry Zaprzaluk

Link do zbiórki: http://fundacja.swiatlo.org/co-robimy/subkonta/

Aleksandra Zaprzaluk

Konrad Pawlak jest naszym doktorantem.

Od ósmego roku życia jest osobą niepełnosprawną z powodu malformacji tętniczo-żylnej. Jest po dwóch wylewach, trzech operacjach neurochirurgicznych głowy, długim leczeniu szpitalnym i wielu komplikacjach będących skutkiem choroby. Ma niedowład połowiczy prawostronny, a jego stan zdrowia wymaga systematycznej rehabilitacji, zabiegów i leczenia.

Konrad jest podopiecznym Fundacji Avalon.

KRS: 0000270809

Cel szczegółowy: Pawlak, 5108

Konrad Pawlak

Marcin Kaczyński jest byłym studentem geografii na naszym Uniwersytecie, a także synem naszego pracownika. W 2016 roku uległ wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego jest sparaliżowany czterokończynowo.

Do codziennego funkcjonowania potrzebuje m. in. rehabilitacji i opieki pielęgniarskiej, które kosztują, ale przynoszą rezultaty. Dzięki usilnej pracy z logopedami Marcin po ponad dwóch latach utraty mowy, nauczył się mówić na nowo!

Marcin studiował geografię turystyczną, turystyka była jedną z jego pasji. Dzięki rehabilitacji utrzymuje się w dobrym stanie fizycznym i psychicznym, więc może podróżować przynajmniej po Wrocławiu, co zawsze bardzo lubił.

Nie dałby jednak rady bez wsparcia finansowego wielu dobrych ludzi.

Marcin jest podopiecznym Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia

KRS 0000050135

Cel szczegółowy wskazując: „GEOGRAF”

Więcej informacji o Marcinie można znaleźć na facebookowej grupie „Pomagamy Marcinowi”: https://www.facebook.com/groups/608035336042399/

Numer konta i hasło subkonta: 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839, w tytule przelewu należy wpisać GEOGRAF

Marcin Kaczynski

Michał Iwański jest studentem II roku stacjonarnego prawa.

Jest osobą niewidomą, Stara się żyć tak, aby jego dysfunkcja nie była przeszkodą w zdobywaniu celów, jakie przed sobą postawił. Dzięki darowiznom 1% może zaopatrywać się w niezbędny, specjalistyczny sprzęt brajlowski oraz wpłaty umożliwiają mu także korzystanie z rehabilitacji.

Michał jest podopiecznym Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

KRS 0000037904

Cel szczegółowy 1%

podaj: 25255 Iwański Michał

Link do zbiórki: https://dzieciom.pl/podopieczni/25255

Marcin Iwański

Natalia Liżyńska jest córką naszej pracowniczki. Ma czternaście lat. Urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i współistniejącym wodogłowiem. Od urodzenia walczy o samodzielność. Pozostaje pod ciągłą opieką wielu specjalistów. Przeszła 11 operacji: ortopedycznych, neurochirurgicznych i neuroortopdeycznych – wymiany zastawki dootrzewnowej, odkotwiczenia rdzenia kręgowego, operację stóp, kolan.

Natalii pomagają lekarze z Polski oraz z Niemiec. Jej życie to nieustanne kontrole lekarskie, codzienna rehabilitacja. Wszystko po to, by spełniły się jej marzenia o przejściu samodzielnie choćby kilku kroków.

Jednak leczenie Natalii, liczne stałe konsultacje medyczne oraz intensywna, codzienna  rehabilitacja i zaopatrzenie ortopedyczne są bardzo kosztowne.

Natalia jest podopieczną Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia.

nr KRS 0000050135

Dopisek na rozliczeniu: Jaskółeczka

Darowizna:

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia, 54-154 Wrocław ul. Lotnicza 37

Bank PKO SA I Oddział we Wrocławiu

Nr 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839

z koniecznym dopiskiem: dla Natalia Liżyńska

Natalia Liżynska

Roman Jasiak jest bratem naszej studentki.

Od urodzenia choruje na Zespół Corneli de Lange. Obecnie ma 32 lata.

Cierpi na wiele  dolegliwości, począwszy od głębokiego stopnia zaburzeń intelektualnych poprzez chorobę refluksową.

Przejawia się u niego bardzo wiele trudnych zachowań autoagresywnych i agresywnych, których przyczyną są przede wszystkim nękające go silne dolegliwości bólowe.

Romek nie mówi i od czterech lat nie widzi.

Wymaga systematycznej i bardzo uważnej opieki całodobowej, połączonej ze stałą rehabilitacją.

Romek jest podopiecznym Stowarzyszenia Serce.

KRS: 0000104379

Cel szczegółowy: Roman Jasiak

Link do zbiórki: http://stowarzyszenieserce.czest.pl/

Roman Jasiak

Wiktor Banachowicz jest synem naszej studentki.

Do 18 miesiąca życia rozwijał się prawidłowo. Niespodziewanie nastąpił znaczny regres w jego funkcjonowaniu – ucichł, przestała rozwijać się jego mowa, nie interesował się zabawą z innymi dziećmi, nie utrzymywał kontaktu wzrokowego, nie reagował na swoje imię, pojawiła się u niego autoagresja i wybiórczość pokarmowa.

Wiktor cierpi na autyzm wczesnodziecięcy. Na skutek wieloprofilowej terapii mocno usprawnił swoje codzienne funkcjonowanie, m.in. potrafi porozumiewać się za pomocą pokazywania lub haseł. Jedyny brak postępu występuje na płaszczyźnie jego rozwoju społecznego.

Wiktor jest podopiecznym Fundacji Serce dla Maluszka.

KRS 0000387207

Cel szczegółowy: 1488 Wiktor Banachowicz

Link do zbiórki: https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/wiktor-banachowicz

Wiktor Banachowicz

Maksymilian Pawlak jest synem naszej pracowniczki. Urodził się ze stwierdzoną jeszcze prenatalnie wrodzoną wadą serca – stenozą aortalną. Choroba postępuje. W przyszłości Maks będzie musiał przejść skomplikowaną operację serca. Być może nie jedną, a kilka.

Jest pod opieką ośrodków polskich i zagranicznych. Uzbierane środki przeznaczane są na diagnostykę, leczenie, a także profilaktykę infekcji, które mogłyby doprowadzić do zapalenia wsierdzia.

Jego rodzice, ze względu na stopniową progresję choroby, szukają najlepszej metody leczenia, aby w przyszłości Maks mógł cieszyć się życiem pozbawionym ciągłych wizyt w szpitalach i kolejnych licznych reoperacji.  Jedną z takich możliwości jest operacja zagraniczna w wiodącym ośrodku leczenia wad serca, której koszty są niezwykle wysokie.

Maksymilian jest podopiecznym Fundacji Serce Dziecka.

KRS 0000266644
Cel szczegółowy: ZC 8314 Maksymilian Pawlak

Link do zbiórki: https://www.sercedziecka.org.pl/potrzebuja-pomocy/8314-pawlak-maksymilian/?userId=264

Maksymilian Pawlak

Victoria Kieniewicz choruje na autyzm dziecięcy.

Zebrane środki jej Rodzice przeznaczają na refundację leczenia, rehabilitacji, sprzętu medycznego i lekarstw oraz innych specjalnych potrzeb.

Victoria jest podopieczną Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

KRS  0000037904

Cel szczegółowy: 15597 Kieniewicz Victoria

Link do zbiórki:https://dzieciom.pl/podopieczni/15597

Kieniewicz Victoria

Fundacja Jagoda im. Jagody Pachoty

Fundacja Jagoda, istniejąca od 2009 roku, pomaga osobom poparzonym i cierpiącym na powikłania w wyniku choroby oparzeniowej. Refunduje leczenie i rehabilitację, w tym leki oraz ubrania uciskowe. O pomoc może się zwrócić każdy, kto uległ poparzeniu, Fundacja pomaga również tym, którzy po latach pragną zoperować swoje oparzeniowe blizny.

Fundacja równocześnie prowadzi akcje propagujące szkolenia z pierwszej pomocy przy oparzeniach, przeznaczone nie tylko dla dorosłych, ale również i dzieci. Uświadamia przy tym, co niosą za sobą oparzenia, jak sobie z nimi radzić, gdzie znaleźć właściwą pomoc. Współpracuje z najprężniejszymi polskimi ośrodkami leczącymi oparzenia.

KRS: 0000342831

Link do strony fundacji:

www.fundacja-jagoda.pl

Fundacja Jagoda

Kinga Warecka i Krzysztof Warecki są rodzeństwem naszej studentki.

Oboje cierpią na cukrzycę typu 1, zwaną również insulinozależną.  Farmakoterapia stosowana u chorych opiera się na regularnym podawaniu insuliny, która umożliwia prawidłowe przyswajanie glukozy przez komórki. Krzyś choruje także na astmę oskrzelową.

Oboje bardzo dzielnie zmagają się z chorobą, ich rodzice starają się jak mogą, by ułatwić im normalne funkcjonowanie z cukrzycą, jednak zakup coraz to nowych i precyzyjnych sprzętów wiąże się z kosztami, które nie zawsze są refundowane.

Kinga i Krzyś są podopiecznymi Fundacji Dzieciom Zdążyć z pomocą.

Krzysztof Warecki

KRS 0000037904

Cel szczegółowy: 36903 Warecki Krzysztof

Link do zbiórki: https://dzieciom.pl/podopieczni/36903?fbclid=IwAR3bzV9KAYXWaH_O4wYIETtSse–nammLDheq4BBo_yPC08egEkh3PpiR6s

Kinga Warecka

KRS 0000037904

Cel szczegółowy: 36902 Warecka Kinga

Link do zbiórki: https://dzieciom.pl/podopieczni/36902

Kinga i Krzyś Wareccy

Gaja Staroń jest naszą studentką.

Urodziła się bez obu kończyn górnych i jednej dolnej. – „-Sprytnie pomykam na wózku inwalidzkim i odnoszę sukcesy w nauce i pracy, ale przede mną jeszcze długa droga do całkowitej samodzielności i samowystarczalności” – mówi Gaja.

Gaja jest podopieczną Fundacji Polsat.

KRS 0000 135 921

Cel szczegółowy: STAROŃ GAJA 2821

Link do zbiórki: https://subkonta.fundacjapolsat.pl/profile/37c717ba/37c717d7

Gaja Staroń

Mikołaj Cierniak jest bratem naszego doktoranta.

W 2007 roku chłopak przeszedł skomplikowaną operację usunięcia guza móżdżku. Od tego czasu u Mikołaja utrzymuje się niedowład spastyczny czterokończynowy. Wymaga stałego, intensywnego leczenia usprawniającego, logoterapii i opieki neuropsychologa.

Systematycznie uczestniczy w turnusach rehabilitacyjnych oraz indywidualnej rehabilitacji w miejscu zamieszkania. Wszystkie te starania przynoszą zamierzone efekty, jednak niezbędna jest ich kontynuacja.

Mikołaj chce być samodzielny i niezależny.

Mikołaj jest podopiecznym Fundacji Votum.

KRS: 0000272272
z dopiskiem: dla Mikołaja Cierniaka

Link do zbiórki: https://fundacjavotum.pl/podopieczni/mikolaj-cierniak/

Mikołaj Cierniak

Zuzanna Rzepka jest bratanicą naszej pracowniczki.

W maju 2020 roku zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy – mięsak rozsiany.

Przed nią jeszcze długie leczenie i rehabilitacja.

KRS: 0000 165702

Cel szczegółowy: Rzepka Zuzanna

Zuzanna Rzepka

Dominika Moriak jest naszą studentką.

We wrześniu 2017 roku zachorowała na białaczkę, złośliwy nowotwór krwi. W maju 2020 roku wygrała walkę z rakiem, jest już zdrowa, jednak w trakcie chemioterapii wystąpiły u niej powikłania, przez które dzisiaj walczy z niepełnosprawnym kolanem. Jest po 6 operacji kolana, od 3 lat intensywnie się rehabilituje. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dalsze leczenie oraz rehabilitację.

Dominika Moriak jest podopieczną Fundacji Avalon.

KRS 0000270809

Cel szczegółowy: MORIAK, 11445

Dominika Moriak

Joanna Zakolska była wykładowczynią prawa konstytucyjnego na  naszym Uniwersytecie.

W lipcu 2008 podczas trekkingu w Himalajach w wymarzonych Indiach wskutek choroby wysokościowej doznała cięzkiego udaru ze złośliwym obrzękiem mózgu. Tylko cudem przeżyła poważną operację mózgu, po której prawie 3 miesiące leżała w śpiączce. Niestety udar pozostawił głębokie ślady i Asia jest sparaliżowana – nadal potrzebuje długotrwałej i kosztownej codziennej rehabilitacji, która pomaga jej wrócić do zdrowia oraz pomocy i całodobowej opieki w codziennym życiu.

Joanna Zakolska jest podopieczną Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

Numer KRS: KRS 0000037904

cel szczegółowy: 6120 Zakolska Joanna

Link do zbiórki https://dzieciom.pl/podopieczni/6120

Joanna Zakolska