Badania / Doktoranci / Ludzie / Nauka / Pracownicy

Naukowcy z Instytutu Psychologii UWr ekspertami w CNN, New York Times, BBC

Najbardziej prestiżowe międzynarodowe media donoszą o badaniach naukowych prowadzonych przez pracowników i doktorantów Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego m.in. Agnieszkę i Piotra Sorokowskich, Katarzynę Pisańską, Agatę Groyecką.

Kilka dni temu ukazał się przeglądowy artykuł autorstwa m. in. Agaty Groyeckiej, Katarzyny Pisańskiej, Agnieszki Sorokowskiej i Piotr Sorokowskiego, dotyczący tego, jak wielozmysłowe jest spostrzeganie atrakcyjności. Tekst został opublikowany w czasopiśmie Frontiers in Psychology. W szybkim tempie stał się bardzo popularny i komentowany w prasie światowej.Mgr Agata Groyecka, doktorantka IPS, wypowiadała się na ten temat dla telewizji CNN.

W ostatnich tygodniach dr Agnieszka Sorokowska opowiadała też w stacji BBC o wynikach badania dotyczącego preferowanego dystansu interpersonalnego, przeprowadzonego przez międzynarodowy zespół badaczy w kilkudziesięciu krajach. Badaniem kierowali dr Agnieszka Sorokowska i dr hab. Piotr Sorokowski, przy współpracy dr. Tomasza Frąckowiaka i dr Anny Paluszak. O wynikach, które obalają dotychczasowe mity w tym zakresie przeczytać można pod tym linkiem.

Dr Agnieszka Sorokowska była także bohaterką nagrywanego w naszym Instytucie odcinka serii popularnonaukowej o zmysłach. Materiał rejestrowany był przez francuską telewizję Canal+ i będzie można go niedługo obejrzeć. W filmie brało udział wielu studentów, m. in. Michał Stefańczyk i Anna Szagdaj.

Wreszcie, sława opisywanej już na naszej stronie Anny O. Szust, czyli artykułu Piotra Sorokowskiego, Agnieszki Sorokowskiej i Katarzyny Pisańskiej dotarła nie tylko do polskich, ale też do zagranicznych mediów. Zachęcamy do lektury wypowiedzi dr Katarzyny Pisańskiej dla NewYorkTimes’a.

Dodane przez: Agata Sałamaj

24 maja 2017