Doktoranci

Stypendia prezydenta Wrocławia dla doktoratów

Wrocław wspiera młodych i zdolnych w rozwijaniu pasji i talentów! Jeśli jesteś doktorantem, wyróżniającym się wybitnymi osiągnięciami naukowymi, zgłoś się po stypendium. W piątek 30 czerwca upływa termin składania wniosków w ramach Studenckiego Programu Stypendialnego, realizowanego przez prezydenta Wrocławia.

Program wsparcia dla doktorantów stypendiami w wysokości 2000 zł miesięcznie ustanowiony został przez prezydenta i radę miejską Wrocławia uchwałą nr XXII/479/16 rady miejskiej Wrocławia z dnia 17 marca 2016 r. w sprawie zasad udzielania wysokości stypendiów dla studentów i doktorantów w ramach Studenckiego Programu Stypendialnego.

Zasadniczym kryterium przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu stypendiów studentom III stopnia na uczelniach publicznych i niepublicznych oraz w placówkach naukowych, prowadzących studia doktoranckie są wybitne osiągnięcia doktoranta w dziedzinach wiedzy, odpowiadających sześciu kategoriom stypendialnym:

1. Stypendium Ludwika Hirszfelda w zakresie nauk biologicznych i medycznych
  2. Stypendium im. Hugona Steinhausa w zakresie nauk matematycznych
  3. Stypendium im. Maxa Borna w zakresie nauk fizycznych i chemicznych
  4. Stypendium im. Wincentego Stysia w zakresie nauk społecznych i humanistycznych
  5. Stypendium im. Jerzego Grotowskiego w zakresie sztuki
  6. Stypendium im. Jana Mozrzymasa w zakresie badań interdyscyplinarnych

Aplikacja, za pośrednictwem której doktoranci mogą składać dokumenty została uruchomiona 1 czerwca i jest dostępna na stronie Wrocławskiego Centrum Akademickiego.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

12 Cze 2017