Doktoranci / Nauka / Pracownicy / Studenci / Wydarzenia

Zwycięzcy wrocławskiego etapu Falling Walls Lab

Tatevik Chalyan z Uniwersytetu w Trento wygrała wrocławski etap Falling Walls Lab. Zwyciężczyni i zdobywca drugiego miejsca – Jakub Jankowski z Uniwersytetu Wrocławskiego pojadą na finał do Berlina. Trzecie miejsce wywalczył Jan Szagaj z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Międzynarodowa platforma Falling Walls Lab umożliwia wymianę pomysłów, inspiracji, a także ułatwia nawiązanie profesjonalnych kontaktów na całym świecie. Organizowane co roku konkursy pozwalają młodym ludziom, studentom i pracownikom naukowym, na przedstawienie wyników swoich badań, projektów i koncepcji jurorom – przedstawicielom środowisk akademickich oraz biznesowych.

Uczestnicy na zaprezentowanie swoich projektów mieli trzy minuty. Liczył się przede wszystkim dobry pomysł i umiejętność jego zaprezentowania. Głównym kryterium była szeroko rozumiana innowacja w myśleniu: o nauce, biznesie, inicjatywach społecznych.

W trakcie wrocławskich kwalifikacji do międzynarodowego finału, które odbyły się w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, wystąpiło dziewięciu uczestników. Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: Urszula Broda, kierownik Biura Współpracy Międzynarodowej UWr, prof. Jan Burdukiewicz, prorektor ds. współpracy z zagranicą i projektów międzynarodowych UWr; dr Jacek Jacek Lamperski, prorektor ds. studenckich PWr, dr hab. Adam Mrozowicki, zastępca dyrektora ds. współpracy międzynarodowej i rozwoju w Instytucie Socjologii UWr; prof. Jürgen Mlynek, przewodniczący rady nadzorczej Fundacji Falling Walls Lab z Uniwersytetu Humboldta w Berlinie oraz prof. Hayk Sarkisyan, lider grupy Low-dimensional Quantum System Rosyjsko-Amerykańskiego Uniwersytetu w Erewaniu.

Zwycięzcy staną do walki w finale Falling Walls Lab, 8 i 9 listopada w Berlinie.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

11 Lip 2017