Konferencje / Ludzie / Nauka / Wydarzenia

Instytut Politologii organizatorem największej europejskiej konferencji

Instytut Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego w 2019 roku będzie organizatorem największej i najbardziej prestiżowej konferencji politologicznej, która co roku jest organizowana w jednym z miast europejskich.

Konferencja Ogólna Europejskiego Konsorcjum Badań Politycznych w tym roku odbywa się w Oslo, w 2018 r. w Hamburgu, a w 2019 roku, w dniach  4–7 września odbędzie się we Wrocławiu. Europejskie Konsorcjum Badań Politycznych (European Consortium for Political Research) powstałe w 1970 r., jest niezależnym towarzystwem naukowym. 350 instytucji członkowskich z około 50 krajów reprezentują wiodące uniwersytety, studentów oraz doświadczonych naukowców, zaangażowanych w prowadzenie badań i działalności dydaktycznej na całym świecie. Pierwsza Konferencja Ogólna ECPR odbyła się w Canterbury w Wielkiej Brytanii w 2001. Program konferencji jest podzielony na sekcje, w których skład wchodzi od 3 do 8 paneli. Sekcje są zorganizowane wokół wspólnego tematu i pytań badawczych. Konferencja przyciąga naukowców z całego świata, reprezentujących wszystkie subdyscypliny. Oprócz sekcji i paneli w czasie konferencji są organizowane również debaty, wykłady, a także program kulturalny.

Więcej informacji o Europejskim Konsorcjum Badań Politycznych i Konferencji Ogólnej Konsorcjum znajduje się na stronie.

Dodane przez: Agata Sałamaj

13 Wrz 2017

ostatnia modyfikacja: 18 Wrz 2017

Licencja Creative Commons Powyższy artykuł może być kopiowany i rozpowszechniany w ramach CC BY 2.0.