Doktoranci / Ludzie / Nauka / Pracownicy / Studenci / Wydarzenia

Inauguracja roku akademickiego

Rektorzy wrocławskich uczelni publicznych mają zaszczyt zaprosić na uroczystą środowiskową inaugurację roku akademickiego 2017/2018. Ale tego samego dnia wcześniej odbędzie się też nasza uniwersytecka inauguracja. Zapraszamy na obie uroczystości.

Uroczystość inauguracji środowiskowej odbędzie się 2 października 2017 roku o godzinie 15.00 w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego, pl. Uniwersytecki 1.

Program uroczystości:

Gaude Mater Polonia

Przemówienie inauguracyjne Przewodniczącego Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola prof. Marka Ziętka

Wystąpienie Wicepremiera Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina

Wręczenie odznaczeń państwowych

Immatrykulacja

Wręczenie Wrocławskiej Nagrody Naukowej

Wykład inauguracyjny prof. Andrzeja Pękalskiego „Badania interdyscyplinarne oczami fizyka”

Wystąpienie przedstawiciela studentów

Odczytanie nadesłanych listów gratulacyjnych

Gaudeamus igitur

Bezpośrednio po uroczystości zapraszamy do wspólnego odśpiewania Gaudeamus igitur na wrocławskim Rynku

Uroczystość uświetni występ połączonych chórów Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu – Chóru Feichtinum i Chóru im. Stanisława Krukowskiego pod dyrekcją Artura Wróbla

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Wrocławskiego natomiast odbędzie się 2 października 2017 roku o godzinie 9.00, również w Oratorium Marianum.

Program uroczystości:

Gaude Mater Polonia

Przemówienie inauguracyjne Jego Magnificencji Rektora Adama Jezierskiego

Wręczenie Medalu Uniwersytetu Wrocławskiego Profesorowi Markowi Bojarskiemu i Profesorowi Andrzejowi W. Jabłońskiemu

Immatrykulacja

Wsystąpienie przedstawiciela studentów

Wykład inauguracyjny profesora Jana Harasimowicza „Dziedzictwo Reformacji w cywilizacji i kulturze Zachodu”

Gaudeamus

Dodane przez: Agata Sałamaj

14 Wrz 2017

ostatnia modyfikacja: 2 Paź 2017

Licencja Creative Commons Powyższy artykuł może być kopiowany i rozpowszechniany w ramach CC BY 2.0.