Doktoranci / Pracownicy / Studenci / Wydarzenia

Rozpoczęliśmy nowy rok akademicki!

W poniedziałkowy poranek, punkt dziewiąta, do Oratorium Marianum wmaszerował  orszak, a chwilę później w sali zabrzmiało Gaude Mater Polonia. Tak rozpoczęliśmy uniwersytecką inaugurację roku akademickiego 2017/2018. W trakcie uroczystości Medale Uniwersytetu Wrocławskiego wręczono prof. Markowi Bojarskiem i prof. Andrzejowi W. Jabłońskiemu. Wykład – „Dziedzictwo Reformacji w cywilizacji i kulturze Zachodu” – wygłosił prof. Jan Harasimowicz. Podczas inauguracyjnego przemówienia rektor Adam Jezierski poruszył m.in. temat nowych zasad przyznawania dotacji uczelniom – UWr otrzymał dotację o blisko 5 proc. wyższą niż w ubiegłym roku – mówił o postępach w realizowaniu grantów oraz o projekcie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – czyli tzw. Ustawy 2.0. Podziękował również obecnemu na sali ministrowi finansów, Mateuszowi Morawieckiemu, za pomoc w uzyskaniu środków na niezbędne remonty.

Dodane przez: Michał Raińczuk

2 Paź 2017

ostatnia modyfikacja: 13 Paź 2017

Licencja Creative Commons Powyższy artykuł może być kopiowany i rozpowszechniany w ramach CC BY 2.0.