Doktoranci / Studenci / Wydarzenia

Masz problem? Porozmawiaj z psychologiem

W październiku na Uniwersytecie Wrocławskim rozpoczęła działalność Poradnia Psychologiczna dla Studentów i Doktorantów z Niepełnosprawnością.

Nowo powstała poradnia znajduje się w pobliżu gmachu głównego uczelni, w Biurze Zespołu ds. Obsługi Studentów i Doktorantów z Niepełnosprawnością, przy ul. Kuźniczej 49/55 (pokój 18). Do kogo skierowana jest jej oferta?

– Zapraszamy osoby, które słabiej radzą sobie ze stresem, czują się przeciążone problemami rodzinnymi lub trudno porozumieć im się z rówieśnikami; takie, które obawiają się nowego środowiska, przeżywają stany niepokoju, a nawet lęku – wymienia dr Alina Czapiga.

Na pomoc mogą liczyć także studenci, którzy przeżywają rozłąkę z domem, oraz ci, którzy chcą zrozumieć zachowanie – swoje i innych ludzi – w różnych sytuacjach. W trakcie wizyty psycholog przeanalizuje problem, pomoże go nazwać, a także zaplanuje dalsze działania. W przyszłości twórcy poradni, poza spotkaniami indywidualnymi, chcą również wprowadzić zajęcia warsztatowe.

– Rozpoczęcie studiów jest często pierwszym krokiem do samodzielności, wiąże się z nowymi doświadczeniami, obowiązkami: nauką, planowaniem zadań oraz ich realizowaniem – mówi Alina Czapiga. – To jeden z najważniejszych etapów życia. Warto podchodzić do niego poważnie – i sięgać po specjalistyczną pomoc, jeśli jest ona potrzebna.

Poradnia będzie wspierać studentów na wszystkich etapach kształcenia, uczących się na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich.

– Wizyta nie wymaga specjalnego przygotowania – mówi Alina Czapiga. – Nawet jeśli danej osobie trudno jest określić problem czy ustalić jego źródło – pomożemy jej w tym.

Psycholog pełni dyżur w poradni w każdą środę, od. godz. 15.30. Przed spotkaniem wystarczy zarejestrować się, wysyłając e-mail na adres: alina.czapiga@uwr.edu.pl.

Więcej informacji – w tym regulamin korzystania z poradni – na stronie Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dodane przez: Michał Raińczuk

9 Paź 2017

ostatnia modyfikacja: 17 Paź 2017

Licencja Creative Commons Powyższy artykuł może być kopiowany i rozpowszechniany w ramach CC BY 2.0.