Nauka / Wydarzenia / 24 Listopad

IV konferencja naukowa „Wektory i patogeny w przeszłości i w przyszłości”

W dniu 24 listopada 2017 r. w Instytucie Genetyki i Mikrobiologii Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się IV edycja Konferencji Naukowej pt. „Wektory i patogeny w przeszłości i przyszłości”.

Obrady tegorocznej konferencji, której inicjatorką była prof.Elżbieta Lonc, połączone będą z obchodami 20-letniej współpracy Instytutu Genetyki i Mikrobiologii Uniwersytetu Wrocławskiego z Wydziałem Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego we Wrocławiu w zakresie zastosowania bezpiecznych dla ludzi i środowiska metod zwalczania komarów. Wydarzeniem podkreślającym tę wieloletnią i unikatową w skali kraju współpracę będzie wystawa prezentująca efekty i praktyczne aspekty uniwersytecko-miejskiej aktywności w zakresie badania składu fauny oraz kontroli liczebności komarów. Oficjalna prezentacja wystawy miała miejsce w sierpniu, na ulicy Świdnickiej we Wrocławiu.

Konferencja jest objęta honorowym patronatem prof. Adama Jezierskiego, rektora Uniwersytetu Wrocławskiego, a jej współorganizatorami są Polskie Towarzystwo Mikrobiologów, Polskie Towarzystwo Parazytologiczne i Urząd Miejski Wrocławia.

Informacje na temat konferencji oraz jej program są dostępne na stronie Instytutu Genetyki i Mikrobiologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

8 Lis 2017

ostatnia modyfikacja: 13 Lis 2017

Licencja Creative Commons Powyższy artykuł może być kopiowany i rozpowszechniany w ramach CC BY 2.0.