Konferencje / Nauka / Wydarzenia / 14 Listopad

Porozmawiajmy o czystym powietrzu

W debacie o jakości powietrza – organizowanej przez Instytut Studiów Miejskich, Uniwersytet Wrocławski i Urząd Miasta – wezmą udział eksperci z Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Medycznego oraz przedstawiciele samorządu lokalnego i straży miejskiej.

Debata „Porozmawiajmy o czystym powietrzu” odbędzie się 14 listopada w Oratorium Marianum (gmach główny UWr, pl. Uniwersytecki 1, początek o godz .12.00). Uczestnicy spotkania poruszą takie tematy jak źródła i przyczyny zanieczyszczenia powietrza, wpływ zachowań ludzi na jakość powietrza, badania, pomiary i modelowanie jakości powietrza, informacja o stanie powietrza, jakość powietrza a zdrowie człowieka, uciążliwości odorowe a zanieczyszczenie/jakość powietrza, świadomość mieszkańców, ogrzewanie mieszkań a jakość powietrza, planowanie przestrzenne a jakość powietrza. Zaplanowano także pokazy plenerowe – obok Szermierza pojawi się samochód elektryczny wraz z mobilną stacją pomiarową jakości powietrza oraz dymomierze i analizatory spalin, które zaprezentują strażnicy miejscy.

Do udziału w debacie organizatorzy zapraszają uczniów liceów, studentów, mieszkańców Wrocławia oraz wszystkich zainteresowanych tematem dyskusji.

Dodane przez: Michał Raińczuk

10 Lis 2017

ostatnia modyfikacja: 10 Lis 2017

Licencja Creative Commons Powyższy artykuł może być kopiowany i rozpowszechniany w ramach CC BY 2.0.