Wydarzenia / 13–15 Listopad

XIII Międzynarodowe Kolokwium „Literatura Hispanoamerykańska i jej wartości”

W dniach 13-15 listopada 2017 r. Zakład Iberystyki Instytutu Filologii Romańskiej UWr oraz kolumbijski Uniwersytet La Sabana organizują XIII Międzynarodowe Kolokwium „Literatura Hispanoamerykańska i jej wartości”.

Pretekstem dla corocznych, odbywających się w różnych miejscach spotkań, jest dwusetna rocznica niepodległości Ameryki Łacińskiej, którą poszczególne kraje tego kontynentu obchodzą w bieżącej dekadzie.

Tegoroczna edycja Kolokwium, którą gościmy na naszej uczelni, poświęcona jest zagadnieniom związków Europy i Ameryki Łacińskiej. Kolokwium jest owocem współpracy polskich hispanistów z badaczami z Kolumbii, a uczestniczą w nim goście z różnych krajów na obu kontynentach.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Republiki Kolumbii w Warszawie.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

13 Lis 2017

ostatnia modyfikacja: 16 Lis 2017

Licencja Creative Commons Powyższy artykuł może być kopiowany i rozpowszechniany w ramach CC BY 2.0.