Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia

26. Wystawa Wrocławskiej Grafiki Użytkowej

W 1966 roku Kazimierz Rainczak zorganizował pierwszą edycję Wystawy Wrocławskiej Grafiki Użytkowej – „nie ku chwale twórców, lecz dla nauki własnej i innych”. Wystawa w założeniu miała być cykliczna i odbywać się co dwa lata. Wystawę pokazano w dawnym pawilonie BWA i miała w swoich zbiorach projekty min. Natalii LL czy Józefa Hałasa.

Kolejna wystawa odbyła się dopiero pięćdziesiąt lat później. Sprytnie nazwana 25., była de facto drugą. Inicjatywę pociągnęła Fundacja 102. Na wrocławskim rynku zgromadziła mnóstwo prac i zorganizowała dyskusje panelowe, nie podjęła się jednak kontynuacji wystawy.

W tym roku Aleksandra Cembrowicz i Ida Franczak, studentki komunikacji wizerunkowej z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, organizują 26. edycję wystawy. „Chcemy przypomnieć rzeczy oczywiste, czyli udowodnić, że warto inwestować w dobry projekt, czytelne oznaczenia, zrozumiałe znaki, nienachalne szyldy czy dobre identyfikacje wizualne, w skrócie – przejrzyste oraz estetyczne rozwiązania komunikacyjne. To one upraszczają komunikację i rozwiązują problemy. O ile są dobre” – tak opisują ideę 26. Wystawy Wrocławskiej Grafiki Użytkowej jej organizatorki.

Organizatorki czekają na prace z dziedziny grafiki użytkowej, które będą pokazane na wystawie. Prace, które powstały we Wrocławiu, w latach 2017 i 2018,  można zgłaszać do końca lutego w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr (ul. Joliot-Curie 15, II piętro, gabinet 214) lub mailowo na adres 26.wwgu@gmail.com (znaki w krzywych). Należy także wypełnić krótki formularz zamieszczony na stronie internetowej.

Więcej informacji można znaleźć na Facebooku. 

Dodane przez: Agata Kreska

14 Lut 2018

ostatnia modyfikacja: 15 Lut 2018