Wydarzenia / 16 Luty

Witamy chiński Nowy Rok

Instytut Konfucjusza Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza do udziału w uroczystości inaugurującej Rok Psa.

Pies jest jedenastym elementem spośród dwunastu chińskich znaków zodiaku. W kulturze Chin utożsamiany jest z lojalnością i szczerością, a osoby urodzone w Roku Psa mają być mądre, szczere i lojalne oraz charakteryzować się przyjaznym nastawieniem i odpowiedzialnością. Co więcej, Chińczycy wierzą, że pojawienie się w domu psa ma sprzyjać fortunie, jest też kojarzone z przyszłym powodzeniem.

Z okazji obchodów chińskiego Nowego Roku (znanego również jako Święto Wiosny), i rozpoczynającego się Roku Psa Instytut Konfucjusza serdecznie zaprasza na uroczystość, która odbędzie się 16 lutego o godzinie 16.00 we wrocławskiej kawiarni Barbara (ul. Świdnicka 8b). W programie przewidziano liczne atrakcje, w tym noworoczny taniec lwa, pokazy chińskich tańców i kung-fu, ceremonię parzenia herbaty oraz poczęstunek.

Dodane przez: Michał Raińczuk

14 Lut 2018