Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia / 15 Marzec

Rusza Akademia Bezpieczny Senior

Przemoc wobec osób starszych, cyberzagrożenia, samoobrona w teorii i w praktyce. To tylko niektóre z zagadnień, jakie zostaną poruszone podczas zajęć zorganizowanych przez Komendę Miejską Policji we Wrocławiu oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku UWr.

Uroczysta inauguracja Akademii „Bezpieczny Senior” już w czwartek, 15 marca, o godz. 11.00 w Oratorium Marianum (pl. Uniwersytecki 1). Kolejne zajęcia będą odbywać się przy ul. Dawida 1/3, czyli tam, gdzie na co dzień urzędują słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W spotkaniach może wziąć około pięćdziesięciu osób, rekrutacja trwa do najbliższej środy.

W ramach Akademii zostaną poruszone następujące tematy: „Seniorze, nie daj się nabrać! Czyli jak unikać zagrożeń”, „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, przemoc wobec osób starszych – aspekt psychologiczny. Procedura Niebieskiej Karty”, „Cyberzagrożenia we współczesnym świecie”, „Bezpieczeństwo osób starszych w ruchu drogowym”, „Jak wygląda praca policjanta? Spotkanie w KMP Wrocław”, „Świadomy konsument – Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta”, „Pierwsza pomoc przedmedyczna”, „Samoobrona – teoria i praktyka”.

Po zakończeniu cyklu uczestnicy Akademii „Bezpieczny Senior” otrzymają certyfikaty.

Dodane przez: Michał Raińczuk

12 Mar 2018

ostatnia modyfikacja: 12 Mar 2018