Pracownicy / Studenci / Wydarzenia

Zaśpiewaj po słowiańsku

Chcesz spróbować swoich sił wokalnych i zaśpiewać przed międzynarodową publicznością? Weź udział w XVII Konkursie Piosenki Słowiańskiej! Organizatorzy czekają na zgłoszenia do niedzieli, 15 kwietnia.

Konkurs organizuje Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, Biuro Współpracy Międzynarodowej oraz Ośrodek Kultury i Sztuki pod patronatem JM Rektora UWr, Dziekana Wydziału Filologicznego oraz Konsula Honorowego Republiki Czeskiej we Wrocławiu. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 14 maja 2018 roku o godzinie 16.00 w Oratorium Marianum.

–  Do udziału zapraszamy wszystkich śpiewających studentów, zarówno solistów, jak i zespoły, którzy chcieliby zaprezentować na scenie utwory wykonane w jednym z języków słowiańskich. W języku polskim mogą zaśpiewać jedynie studenci obcokrajowcy. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – mówi dr Wiesława Zybura z Instytutu Filologii Słowiańskiej.

Zgłoszenie powinno zawierać:

– nazwę zespołu/solisty, uczelnię/miasto/kraj

– tytuł i język w jakim utwór będzie wykonywany – dotychczasowe osiągnięcia (kilka zdań o sobie, obowiązkowo) – skład osobowy i instrumentarium

Utwory można wykonywać tylko a capella lub z akompaniamentem.

brak możliwości odtwarzania z podkładu muzycznego – telefon oraz adres e-mail

Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: kps2018@wp.pl,  tel.71 3754563, +48 506 75 83 22

–  Uczestników oceniać będzie jury złożone z pracowników IFS UWr oraz muzyków. Zapewniamy profesjonalną obsługę techniczną. Koszty podróży oraz noclegów ponoszą uczestnicy. Gwarantujemy rezerwację miejsc w akademiku. Po konkursie zapraszamy na drugą, nieformalną część koncertu do Ogrodu Botanicznego – wyjaśnia dr Zybura.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawa do odmowy uczestnictwa w festiwalu bez podania przyczyny;

Poza konkursem, podczas obrad jury, wystąpią pracownicy IFS i UWr oraz zaproszeni goście.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

15 Mar 2018