Seminarium ekspertów na WPAE

Wydział Prawa, Administracji Ekonomii zaprasza na III Seminarium ekspertów nt. stosowania unijnych aktów prawa międzynarodowego prywatnego i procesowego – Świadome wybory w egzekucji transgranicznej.

Seminarium jest częścią projektu Informed Choices in Cross-Border Enforcement (IC2BE) realizowanego w ramach programu Komisji Europejskiej JUSTICE przez ośrodki naukowe z siedmiu państw członkowskich Unii Europejskiej (Belgia, Hiszpania, Holandia, Luksemburg, Niemcy, Polska, Włochy). Badania w Polsce przeprowadza zespół z Uniwersytetu Wrocławskiego, w skład którego wchodzą dr Agnieszka Frąckowiak-Adamska (kierownik) oraz dr Agnieszka Guzewicz i mgr Agnieszka Lewestam-Rodziewic.

Projekt dotyczy stosowania czterech rozporządzeń tzw. drugiej generacji – dotyczących Europejskiego Tytułu Egzekucyjnego, Europejskiego Nakazu Zapłaty, postępowania w sprawie drobnych roszczeń i nakazu zabezpieczenia na rachunku bankowym. Jednym z celów projektu jest ustalenie, czym kierują się wierzyciele i prawnicy wybierając daną procedurę. Ponadto ma on na celu zbadanie, jakie problemy z implementacją i stosowaniem tych rozporządzeń pojawiają się w państwach członkowskich.

Wydarzenie które będzie miało miejsce w piątek 20 kwietnia 2018 r. w godzinach 10.30-15.00 w Sali Rady Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii, przy ul. Uniwersyteckiej 22/26.

Udział w seminarium jest bezpłatny, ale uprzejmie prosimy o rezerwację za pomocą formularza

Ilość miejsc jest ograniczona.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

11 Kwi 2018