Wydarzenia

22 marca upływa termin nadsyłania abstraktów na konferencję nt. cyfrowej transformacji i demokracji

Uniwersytet w Grazu zaprasza młodych naukowców sojuszu Arqus do udziału w konferencji Unitopia 2022, poświęconej transformacji cyfrowej i demokracji. Konferencja odbędzie się w dniach 12-14 maja 2022 r. Natomiast do 22. marca 2022 roku można nadsyłać abstrakty wystąpień, na formularzach dostępnych tutaj. Dodatkowo, również do 22 marca można zgłaszać się do udziału w organizacji warsztatów poprzez formularz dostępny tutaj .

W trakcie konferencji eksperci będą dyskutować o tym, w jaki sposób technologie cyfrowe zagrażają współczesnym demokracjom lub im szkodzą, a co ciekawsze, jak możemy kształtować technologie cyfrowe i systemy innowacji, tak aby przyniosło to korzyść naszym demokratycznym społeczeństwom. Takie podejście wykracza poza tradycyjne rozumienie polityki, stawiając pytanie o to, jakie procesy, infrastruktura i instytucje są niezbędne, by wzmocnić  i wspierać systemy demokratyczne w erze cyfrowej.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej konferencji.

Dodane przez: Ewelina Kośmider

21 mar 2022