24 lutego: wykład on-line w ramach Arqus dla studentów Filologii

Uniwersytet Wrocławski jest w Arqus dopiero od niedawna, ale nasi studenci już mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej tego sojuszu uniwersyteckiego.

24. lutego 2022 r. o godz. 10.00 czasu środkowoeuropejskiego na kanale Youtube Arqus odbędzie się webinar pn. “Language Students in Work Practices: A Course”. Będzie to transmisja wykładu profesor Kari Soriano Salkjelsvik i doradcy uniwersyteckiej Hanne Svanholm Misje z Uniwersytetu w Bergen (Norwegia), prezentującego przedmiot  Language Students in Work Practices, nauczany na ww. uniwersytecie. Webinar odbędzie się w ramach serii wykładów gościnnych: „Siedem miesięcy, siedem uniwersytetów”, oferowanych jako element Działania 4. Arqus: Wielokulturowy i Wielojęzyczny Uniwersytet (poddział. 4.8.). Wykłady te skupiają się na zagadnieniach związanych z językiem i kulturą i skierowane są głównie do studentów studiów pierwszego i drugiego stopnia, a także młodych badaczy zainteresowanych tą tematyką.

Kurs Language Students in Work Practices jest oferowany studentom studiów filologicznych, chcącym zastosować swoje kompetencje lingwistyczne w praktyce poprzez staże w firmach i instytucjach.

Studenci studiów filologicznych nabywają kompetencje nie przypisane do konkretnej branży. W dzisiejszym zglobalizowanym świecie jest to szczególnie istotne. Daje im bowiem możliwości podjęcia pracy w wielu różnych dziedzinach, takich jak administracja, turystyka, przemysł, muzea, usługi, bankowość, szkoły i uniwersytety.

W imieniu Arqus oraz Uniwersytetu w Bergen, zapraszamy zatem naszych studentów do wysłuchania wykładu i zapoznania się z ofertą kursu. A nuż zajęcia Language Students in Work Practices zainteresują Was na tyle, że staną się początkiem norweskiej przygody i zechcecie poznać Uniwersytet w Bergen nie tylko on-line? Szczegóły są dostępne tutaj.

Dodane przez: Ewelina Kośmider

21 lut 2022