Konferencje / Wydarzenia / 24–26 Wrzesień

50 lat Instytutu Psychologii UWr

Jubileuszowa konferencja „Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość” w pięknym, zabytkowym Zamku Moszna rozpocznie się 24 września i potrwa trzy dni.

Konferencja z okazji 50. rocznicy utworzenia studiów psychologicznych na Uniwersytecie Wrocławskim zaplanowana została jako trzydniowe spotkanie naukowo-integracyjne. W programie przewidziane zostały: panel dyrektorski, wykłady, sesje naukowe oraz uroczyste uhonorowanie pracowników Instytutu. Honorowy patronat nad konferencją objęli prof. dr hab. Adam Jezierski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, oraz prof. dr hab. Przemysław Wiszewski, dziekan Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych.

Pierwszego dnia odbędą się: wykład dr Henryka Jarosiewicza „Psychologiczna szkoła lwowsko-wrocławska”, projekcja filmu pomysłu doc. dr Aliny Czapigi – „Wrocław i psychologia na Uniwersytecie Wrocławskim we wspomnieniach Profesor Marii Porębskiej”, wykład dr Jolanty Szablickiej-Żak, dr inż. arch. Agnieszki Gryglewskiej „Historia i architektura budynku Instytutów Psychologii i Pedagogiki – dawnego gimnazjum Św. Elżbiety” oraz panel z udziałem byłych dyrektorów: dr hab. Anny Oleszkowicz prof. UWr, dr hab. Marii Straś-Romanowskiej prof. UWr i dr hab. Stanisława Witkowskiego prof. UWr. Panel będzie doc. dr Alina Czapiga.

Dzień drugi i trzeci upłynie pod znakiem aż sześciu sesji naukowych, podczas których zostaną tematy z obszaru psychologii klinicznej, zdrowia i edukacji, psychologii osobowości, emocji i różnic indywidualnych, psychologii społecznej i kulturowej, psychologii zarządzania i organizacji, psychologii poznawczej i neuropsychologii oraz badań nad globalizacją.

Dodane przez: Michał Raińczuk

19 Wrz 2017

ostatnia modyfikacja: 25 Wrz 2017

Licencja Creative Commons Powyższy artykuł może być kopiowany i rozpowszechniany w ramach CC BY 2.0.