Doktoranci / Ludzie / Pracownicy / Studenci / Wydarzenia

56 litrów krwi zebrano podczas Wampiriady

56 litrów krwi udało się zebrać podczas tegorocznej Wampiriady, która w dniach 5–7 listopada odbyła się na Uniwersytecie Wrocławskim! Organizatorem akcji było Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego.

5 listopada studenci oddawali krew na Wydziale Nauk Społecznych przy ulicy Koszarowej, a 6 i 7 listopada na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii UWr.

Pierwszego dnia zarejestrowało się 67 osób, z czego krew oddały 33 osoby, drugiego i trzeciego dnia Wampiriady zarejestrowało się 70 osób, a krew mogło oddać 46 osób. Łącznie zebrano 56 litrów krwi, a to jest bardzo dobry wynik!

Serdecznie dziękujemy Regionalnemi Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu za pomoc w zorganizowaniu akcji.

Więcej informacji na facebooku Wampiriady.

Dodane przez: Agata Sałamaj

13 Lis 2019