Strona używa plików cookies więcej

Konferencje / Nauka / Wydarzenia

Dziedzictwo geologiczno-kulturowe Ignacego Domeyki

12 kwietnia w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona działaniom na rzecz ocalenia spuścizny po Ignacym Domeyce, jaka pozostała w Chile.

„Dziedzictwo geologiczno-kulturowe Ignacego Domeyki – obywatela dwóch narodów” to projekt zakładający stworzenie prototypowego i innowacyjnego przedsięwzięcia, które niewątpliwie wzbudzi szerokie zainteresowanie w Polsce jak i w Chile. Projekt zakłada ocalenie dziedzictwa geologicznego i historycznego, jakie jeszcze pozostało po Ignacym Domeyce, oraz jego popularyzację przy użyciu najnowszych technik (Virtual Reality).

W celu prezentacji projektu oraz wstępnych wyników wykonanych prac 12 kwietnia w sali Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się międzynarodowa konferencja, w której wzięli udział m.in. Pablo Domeyko, prawnuk Ignacego Domeyki, JE Julio Bravo, ambasador Republiki Chile w Polsce, Carmen Luisa Letelier, przewodnicząca Chilijskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Marcin Chludziński, prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Organizatorami konferencji „Dziedzictwo geologiczno-kulturowe Ignacego Domeyki – obywatela dwóch narodów” byli Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego oraz KGHM Polska Miedź S.A. i Muzeum Pana Tadeusza, Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.

Dodane przez: Michał Raińczuk

15 Kwi 2019

ostatnia modyfikacja: 30 Kwi 2019