Wydarzenia / 28–30 Październik

Akademicki znicz pamięci 2019. V Edycja akcji

W dniach 28-30 października 2019 roku, społeczność akademicka została – już po raz piąty – zaproszona do wspierania akcji „Akademicki znicz pamięci”. Członkowie komitetu oraz wszyscy chętni mają sposobność zadbać o miejsca pochówku oraz zapalić znicze na grobach osób zasłużonych dla Uniwersytetu Wrocławskiego.

Starajmy się pielęgnować pamięć o tych wszystkich, którzy naszą uczelnię organizowali i podźwignęli z wojennych zniszczeń, a przede wszystkim stworzyli jej naukowy dorobek i wykształcili kilka pokoleń polskiej inteligencji.

Wzorem lat ubiegłych, przy aprobacie i za zgodą rektora UWr, prof. Adama Jezierskiego, do udziału w akcji szczególnie zaproszeni są wykładowcy i studenci odbywający zajęcia w dniach, w których prowadzona jest akcja. Jest to niebywała okazja, by na cmentarzu przeprowadzić żywą lekcję historii.

Akcja „Akademicki Znicz Pamięci 2019” odbędzie się w dniach 28-31 października.
Osoby zainteresowane włączeniem się w akcję, proszone są o osobisty, mailowy lub telefoniczny kontakt z koordynatorem – p. Urszulą Rozparą (urszula.rozpara@uwr.edu.pl , tel. +48 71 375 28 91) członkiem Uniwersyteckiego komitetu ds. opieki nad grobami osób zasłużonych dla UWr.

Po zgłoszeniu się do koordynatora, zainteresowani akcją otrzymają znicze wraz ze specjalną naklejką, mapą oraz informacją na temat zmarłego. Każdy chętny może udać się w dogodnym dla siebie terminie w czasie trwania akcji na dowolnie wybrany cmentarz.

Przyłącz się do akcji i pokaż, że pamiętasz. Wspólnie podziękujmy tym, którzy już odeszli.
Więcej informacji na www.uni.wroc.pl/inmemoriam

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz