Ludzie / Pracownicy / Studenci / Wydarzenia

Akcja „Akademicki znicz pamięci” 2018

W dniach 22–30 października 2018 roku wzorem lat ubiegłych będzie prowadzona akcja „Akademicki znicz pamięci”. Osoby chętne do włączenia się w akcję, proszone są o osobisty, mailowy lub telefoniczny kontakt z koordynatorem – Urszulą Rozparą (urszula.rozpara@uwr.edu.pl , tel. +48 71 375 28 91) członkiem Uniwersyteckiego komitetu ds. opieki nad grobami osób zasłużonych dla UWr.

Po zgłoszeniu się do koordynatora, chętni otrzymają znicze wraz ze specjalną naklejką, mapą oraz informacją na temat zmarłego. Każdy chętny może udać się w dogodnym dla siebie terminie w czasie trwania akcji na dowolnie wybrany cmentarz. Przy aprobacie i za zgodą rektora UWr, prof. Adama Jezierskiego, do udziału w akcji szczególnie zaproszeni są wykładowcy i studenci mający zajęcia w dniach, w których prowadzona jest akcja. Jest to niebywała okazja, by na cmentarzu przeprowadzić żywą lekcję historii, przy okazji zapalając znicze tym, z dorobku których na co dzień się korzysta. Jeśli chcemy poznać i jednocześnie współtworzyć historię Wrocławia i Uniwersytetu, musimy pamiętać o tych, którzy tę uczelnię zorganizowali i odbudowali po wojennych zniszczeniach, a przede wszystkim wykształcili kilka pokoleń polskiej inteligencji.

Przyłącz się do akcji i pokaż, że pamiętasz. Wspólnie podziękujmy tym, którzy już odeszli.

Więcej informacji w zakładce Uniwersyteckiego komitetu ds. opieki nad grobami osób zasłużonych dla UWr

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

22 Paź 2018