American Philosophy and Culture – otwarcie

Z przyjemnością informujemy o otwarciu nowego cyklu wykładów organizowanych przez Instytut Filozofii. Seria „American Philosophy and Culture” rozpocznie się 22 października wykładem profesora Richarda Shustermana pt. „Concepts of Culture”. Spotkanie odbędzie o  godzinie 16.00, w budynku D Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii, w sali D2 im. W. Świdy. Serdecznie zapraszamy!

Cykl wykładów American Philosophy and Culture ma na celu wsparcie międzynarodowego dialogu i badań nad klasyczną filozofią amerykańską, taką jak pragmatyzm (i warianty neopragmatyzmu), transcendentalizm oraz personalizm, a także nad innymi tradycjami wywodzącymi się z amerykańskiej myśli i kultury lub z nimi związanymi. W ramach cyklu Wrocław odwiedzą światowej sławy badacze i badaczki, którzy wygłoszą wykłady poruszające zagadnienia z różnorodnych subdyscyplin filozoficznych: od filozofii nauki, przez filozofię polityki i etykę do estetyki, metafilozofii i filozofii wypowiadającej się na temat istotnych bieżących zagadnień (public philosophy).

Zgodnie z Zarządzeniem nr 37/2021 Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego z późniejszymi zmianami liczba osób przebywających w sali nie może przekraczać liczby określonej dla danego pomieszczenia dydaktycznego i wskazanej w jego pobliżu. Liczba ta nie może być większa niż liczba miejsc siedzących, przewidzianych zgodnie ze stałym wyposażeniem danego pomieszczenia.

Dodane przez: Agata Kreska

14 paź 2021