Wydarzenia / Wydarzenia sportowe

Badmintoniści w finałach AMP

zdjęcie przedstawia zawodników Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie podczas otwarcia zawodów

Reprezentacja badmintonistów Uniwersytetu Wrocławskiego zakwalifikowała się do finałów Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie 2019.

Półfinały AMP odbyły się w Katowicach 22-24 lutego. Uniwersytet Wrocławski był reprezentowany przez siedmioosobowy zespół w składzie: Wojciech Renczyński, Piotr Mrówka, Michał Ociepa, Karol Pastuła, Anita Ochojska, Emilia Goldwasser i Agata Bigoń. Trenerką naszych badmintonistów jest Małgorzata Janiaczyk.

W fazie grupowej zagraliśmy 3 mecze – z Politechniką Wrocławską (1:6), Uniwersytetem Śląskim (6:1), UMCS Lubin (7:0) – i do następnego etapu przeszliśmy z drugiego miejsca. W ćwierćfinale w pierwszym meczu przegraliśmy ze zwycięzcą mistrzostw, Uniwersytetem Opolskim (0:4), ale już w następnych meczach zwyciężyliśmy z krakowskim UJ i AWF.

– Zawodnicy udowodnili, że są w świetnej formie – mówi Małgorzata Janiaczyk. – Ale mimo wszystko czeka nas jeszcze dużo przygotowań do startu w finałach.

Nasza drużyna zajęła ostatecznie piąte miejsce w klasyfikacji ogólnej i zakwalifikowała się do finałów AMP, które rozpoczną się 26 kwietnia w Krakowie.

Dodane przez: Aleksandra Draus