Konferencje / Wydarzenia

#bezpiecznie na WPAE. Hazard, oszustwa podatkowe, terroryzm

W kwietniu na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego odbędą się dwie konferencje w ramach kolejnej edycji projektu #bezpiecznie.

Pierwsza z konferencji, „Niebezpieczne pieniądze – hazard, znikający podatnicy” (4 kwietnia), będzie poświęcona historii hazardu, aktualnej sytuacji na rynku gier hazardowych w Polsce, działaniach organów Krajowej Administracji Skarbowej w obszarze gier hazardowych ze szczególnym uwzględnieniem zwalczania nielegalnych gier na automatach, ograniczeniach dotyczących gier hazardowych w Internecie (rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z zapisami ustawy, usługi płatnicze), zagrożeniach uzależnieniem od hazardu w społeczeństwie, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży. W ramach wydarzenia będzie również mowa o świadomym i odpowiedzialnym podejściu do przedsiębiorczości. Zaproszeni prelegenci przedstawią najważniejsze aspekty związane m.in. z odpowiedzialnością osób decyzyjnych w firmach za długi swojej firmy, ujawnią mechanizmy oszustw podatkowych z udziałem tzw. słupów, czyli znikających podatników.

Podczas drugiej konferencji, „Alfa, Bravo, Charlie, Delta” (18 kwietnia), zostaną poruszone takie tematy jak: cztery stopnie zagrożenia terrorystycznego (charakterystyka, przykłady, procedury, formy zachowań), typy zagrożeń na uczelni – procedury działania i zachowań czy bezpieczeństwo i obronność na UWr.

Konferencja „Niebezpieczne pieniądze – hazard, znikający podatnicy” odbędzie się na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii (ul. Uniwersytecka 7-10, bud. D, Sala 2D im. Witolda Świdy, początek o godz. 10.00) 4 kwietnia. Spotkanie „Alfa, Bravo, Charlie, Delta” zaplanowano na 18 kwietnia (w tym samym miejscu i o tej samej porze).

Na obie konferencje obowiązują zapisy. Więcej informacji, szczegółowy program oraz formularze rejestracyjne można znaleźć na odpowiednich podstronach Biura Karier Uniwersytetu Wrocławskiego, tutaj i tutaj.

Dodane przez: Michał Raińczuk

27 Mar 2019