Strona używa plików cookies więcej

Badania / Pracownicy

Stypendia indywidualne Marii Skłodowskiej-Curie – konkurs ogłoszony!

11 kwietnia br. Komisja Europejska ogłosiła kolejny konkurs na indywidualne stypendia wyjazdowe Marii Skłodowskiej-Curie (MARIE SKŁODOWSKA-CURIE Individual Fellowships) w ramach programu Horyzont 2020. Stypendia te adresowane są do osób z doktoratem lub z czteroletnim doświadczeniem badawczym na pełen etat, liczonym od momentu uzyskania tytułu magistra, które zainteresowane są prowadzeniem badań w najlepszych ośrodkach w Europie oraz poza jej granicami.

Wyróżniamy dwa typy stypendiów indywidualnych:

stypendia europejskie (European Fellowships)- umożliwiają realizację grantu przez okres od 12 do 24 miesięcy w dowolnym kraju UE lub kraju stowarzyszonym (obowiązuje zasada mobilności); w ramach tych stypendiów dostępne są też granty związane z powrotem do kariery naukowej po przerwie takiej jak np.urlop rodzicielski oraz granty reintegracyjne, które pomagają w reintegracji naukowców, powracających do Europy,

stypendia globalne (Global Fellowships)- umożliwiają realizację grantu poza Europą (oddelegowanie od 12 do 24 miesięcy) z obowiązkową 12 miesięczną fazą powrotu do Europy.

Link do konkursu Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowships

Termin składania wniosków upływa 14 września 2017 r. o godz. 17.00.

Osoby zainteresowane złożeniem wniosku zapraszamy do Biura Projektów Zagranicznych na konsultacje.

Dodane przez: Iwona Filarska

10 Lut 2017

ostatnia modyfikacja: 7 Sty 2019