Praca dla nienauczycieli

Bibliotekarz w Bibliotece Instytutu Filologii Słowiańskiej

Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko bibliotekarza w Bibliotece Instytutu Filologii Słowiańskiej.
Termin zgłoszeń upływa 30 września 2019 roku.

Główne obowiązki:

• obsługa użytkowników w czytelni i wypożyczalni
  • przyjmowanie i włączanie książek na półki
  • włączanie rewersów, prowadzenie ewidencji ruchu czytelniczego, udzielanie informacji bibliotecznych i bibliograficznych
  • prowadzenie ewidencji materiałów bibliotecznych
  • pomoc przy opracowaniu sprawozdań z działalności biblioteki
  • sporządzanie standardowych kart katalogowych, włączanie kart do katalogu alfabetycznego i rzeczowego
  • melioracja katalogu, prowadzenie ewidencji czasopism

Wymagania konieczne:

• ukończone studia I stopnia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa
  • podstawowa znajomość języka rosyjskiego
  • umiejętność wyszukiwania informacji w źródłach bibliograficznych
  • znajomość norm niezbędnych przy katalogowaniu dokumentów
  • podstawowa znajomość procesów bibliotecznych
  • umiejętność obsługi komputera

Wymagania pożądane:

• znajomość podstawowych programów potrzebnych w procesach informacyjno-bibliograficznych
  • umiejętność sporządzania kart katalogowych, umiejętność pracy w zespole

Zainteresowane osoby prosimy o przysłanie CV, listu motywacyjnego do dnia 30 września 2019r. na adres:

praca@uwr.edu.pl

Prosimy o zamieszczenie adnotacji: „bibliotekarz w Bibliotece IFS”.
Zastrzegamy sobie prawo udzielania odpowiedzi tylko wybranym kandydatom. Nadesłanych dokumentów nie zwracamy.

Prosimy o umieszczenie w liście motywacyjnym następującego sformułowania:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach organizacji i przeprowadzenia konkursu oraz udostępnienia informacji o wynikach konkursu. Przyjmuję do wiadomości, iż administratorem danych osobowych jest Uniwersytet Wrocławski, plac Uniwersytecki 1, 50-137 Wrocław. Posiadam wiedzę, że podanie danych jest dobrowolne, jednak konieczne do realizacji celów, w jakim zostały zebrane (zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych, Dz. U. z 2018r. poz. 1000)”.

Dodane przez: Jakub Kulpa

11 Wrz 2019