Strona używa plików cookies więcej

Nauka

Biegaj charytatywnie, zgarniaj nagrody (film)

Drodzy Studenci i Doktoranci! Wiemy że czasy są trudne, zajęcia odbywają się online, siedzimy wszyscy w domach przed komputerami a do podjęcia jakiegokolwiek wysiłku ciężko się zebrać. Staramy się jednak na Uniwersytecie Wrocławskim dbać o Wasze bezpieczeństwo także gdy chodzi o zdrowie i dobre samopoczucie. A nic tak nie podnosi dobrego nastroju i nie wzmacnia zdrowia fizycznego jak wysiłek na świeżym powietrzu. Zwłaszcza przed sesją! - pisze prawniczka i biegaczka dr Karolina Kremens:

Dlatego postanowiliśmy, aby pomimo utrzymujących się obostrzeń pandemicznych, zmobilizować Was do wyjścia z domu, ruchu fizycznego. Wyzwolimy z Was endorfiny. Dołączamy do zacnej inicjatywy Uniwersytetu Ekonomicznego. Już 15 maja 2021 roku po raz siódmy wystartuje Wrocławski Bieg Akademicki! Jak zwykle w szczytnym, charytatywnym celu. Tym razem koszt pakietów startowych przekazany zostanie na leczenie Janka chorego na mukowiscydozę. Ze względu na pandemię bieg odbywa się online. Każdy może wziąć w nim udział biegając we własnym lesie.

Aby zachęcić studentów i doktorantów Uniwersytetu Wrocławskiego do wzięcia udziału w biegu organizujemy pod patronatem prorektora ds. studenckich prof. Tomasza Kalisza konkurs z nagrodami dla Was!!!

Wystarczy zarejestrować się na bieg (na dystansach 5km i 10 km) – https://www.wroclawskibiegakademicki.pl/zapisy. Potem wybrać pakiet startowy (25 zł pakiet podstawowy albo 50 zł w wersji z koszulką i medalem), ściągnąć na telefon komórkowy aplikację Activy i 15 maja 2021 roku pobiec (albo przejść, bo nie ma żadnych ograniczeń czasowych!) wybrany dystans. Pamiętać, by zarejestrować się w aplikacji.

Aby wziąć udział w konkursie Uniwersytetu Wrocławskiego trzeba się pochwalić wynikiem, oznaczyć swoje zdjęcie zrobione w trakcie biegu w mediach społecznościowych hashtagiem #biegamzUWr i wysyłać je na adres mailowy odpowiedzialność@uni.wroc.pl. Pamiętajcie, aby podać swoje imię i nazwisko żebyśmy mogli Was zweryfikować! Dla zwycięzców we wszystkich kategoriach (5 i 10 km, kobiety i mężczyźni) związanych z Uniwersytetem Wrocławskim przewidujemy atrakcyjne nagrody. Gadżety z logiem UWr rozlosujemy także pomiędzy naszych wszystkich studentów i doktorantów, którzy wezmą udział w biegu.

Aby Was jeszcze nieco zmotywować i zachęcić do trenowania namówiliśmy prorektorów Tomasza Kalisza i Dariusza Adamskiego do treningu pod kierunkiem studentki WPAiE UWr – Natalii Widawskiej, która jest mistrzynią Europy w sztafecie 4 x 400 m! Zobaczcie jak im poszło!

Na miejsca, gotowi, START!

Dodane przez: Tomasz Sikora

13 kw. 2021

ostatnia modyfikacja: 17 maja 2021