Biuro Karier: rusza Program Mentoringowy!

Już 16 listopada rusza rekrutacja studentek i studentów do X edycji programu mentoringowego. Jeżeli chcesz twórczo, efektywnie i z korzyścią dla własnego rozwoju zawodowego wykorzystać najbliższe miesiące – to jest opcja właśnie dla Ciebie! Nie zastanawiaj się tylko aplikuj do Programu Mentorigowego organizowanego przez Biuro Karier Uniwersytetu Wrocławskiego! Zapisy już tylko do 31 grudnia 2020 r.

Program mentoringowy opiera się na nieformalnej relacji jaką Mentor/Mentorka (doświadczony specjalista o wysokich kompetencjach zawodowych) nawiązuje z Mentee (studentka/student UWr). Podczas wspólnych spotkań, Mentor/Mentorka inspiruje, dzieli się swoim doświadczeniem zawodowym, przekazuje wiedzę.

Celem tych spotkań jest również uzyskanie niezbędnych informacji na temat wybranej przez Ciebie ścieżki kariery, zweryfikowanie wyobrażeń na temat pracy zawodowej, poznanie znaczenia „dojrzałość zawodowa”. W trakcie spotkań Mentor/Mentorka nie narzuca swojego zdania i nie daje gotowych odpowiedzi. Towarzyszy i wspiera.

W czym tkwi znaczenie i moc programu?

1) Po pierwsze – stwarza młodym ludziom niezwykłą okazję bliskiego poznania i zrozumienia rynku pracy, praw, jakie nim rządzą, oczekiwań pracodawców dzięki wyjątkowej relacji jaką Mentee nawiązuje ze swoim Mentorem lub Mentorką.

2) Po drugie – pozwala studentom i studentkom spojrzeć na własne kompetencje z perspektywy rynkowej, nazwać je, zweryfikować i oszacować i co istotne, w odniesieniu do branży, w której młoda osoba planuje rozpocząć profesjonalną karierę.

3) Po trzecie – proces mentoringowy to nie tylko spotkania w miłej atmosferze,

to przede wszystkim rozwojowa praca, z konkretnymi celami, zadaniami do wykonania, to podróż, która poszerza horyzonty i pokazuje, gdzie i jak szukać odpowiedzi na ważne pytania.

Dodane przez: Agata Sałamaj

16 Lis 2020