Wydarzenia sportowe

Brąz i srebro z AMP w wioślarstwie

Drużyny wioślarskie z Uniwersytetu Wrocławskiego wróciły z Akademickich Mistrzostw Polski ze srebrnymi i brązowymi medalami.

Zawody odbyły się 17-19 maja na torze regatowym Brdyujście w Supraślu koło Bydgoszczy. Obie nasze osady stanęły na podium mistrzostw: w kategorii uniwersytety męska zdobyła drugie miejsce, damska – trzecie. Serdeczne gratulacje zarówno dla mężczyzn, którzy w nowym składzie zdołali obronić tytuł wicemistrzów Polski z zeszłego roku, jak i kobiet, które zasłużenie wywalczyły brązowe medale! Trenerem sekcji wioślarskiej UWr jest Andrzej Mulka.

Skład osady damskiej:
Miller Adriana, Rybak Weronika, Berlik Dagmara, Domaradzka Anna, Duras Zuzanna, Dzierżak Dominika, Laska Julia, Szpak Sandra, Rybińska Aneta

Skład osady męskiej:
Wojciechowicz Jakub, Haniewicz Filip, Klimczak Mateusz, Kurepin Denis, Kwiatek Jakub, Palewski Hubert, Tworkowski Mateusz, Bombski Kamil, Zachary Kacper

Sternikiem obydwu osad była Honorata Zachary.

AMP w wioślarstwie 2019

Dodane przez: Aleksandra Draus