Brązowy medal w futsalu dla UWr

Do tegorocznej edycji Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej 2018/2019 w futsalu drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego przystąpiła w roli faworyta, ze względu na zwycięstwo w ubiegłorocznych rozgrywkach.

Rozgrywki rozpoczęliśmy 1 grudnia od bolesnej porażki 3 do 0 z drużyną Uniwersytetu Przyrodniczego. Mimo wysokiej przegranej, zawodnicy wykazali się sportową ambicją i zaczęli mocniej pracować na treningach. Forma naszych piłkarzy rosła z dnia na dzień. Jedynym ograniczeniem był czas, ponieważ zaledwie 2 tygodnie po wspomnianej przegranej mieliśmy rozegrać aż 4 spotkania w dwa dni.

Intensywny weekend rozpoczęliśmy pojedynkiem z zespołem Politechniki Wrocławskiej. Mecz zakończył się rezultatem 2:2, po bramkach Wargina i Pawełka. W tym momencie mieliśmy tylko 1 punkt na koncie, dlatego mogliśmy pożegnać się z marzeniami o obronie tytułu.

Bardzo solidnie w tegorocznej edycji prezentował się zespół AWF Wrocław. Przekonaliśmy się o tym w meczu, w którym ulegliśmy 2:5 (bramki: Janeczek, Godzwon). Drugiego dnia, na dużym zmęczeniu, przystąpiliśmy do pojedynku z Uniwersytetem Ekonomicznym, który zakończył się remisem 5:5 po bramkach Pawełka (x2), Dopka, Wargina oraz Leśniewskiego. Do rozegrania pozostało ostatnie spotkanie, które w sposób kluczowy decydowało o końcowym układzie tabeli. Wygrana z Akademią Wojsk Lądowych po bramkach Dudka, Pawełka i Schreibera dała nam brązowy medal.

I miejsce AWF Wrocław

II miejsce Uniwersytet Przyrodniczy