Strona używa plików cookies więcej

Nauka / Studenci / Wydarzenia

Cardiology Innovations Hackhaton

zdjęcie przedstawia uczestników zeszłorocznej edycji konkursu

Cardiology Innovations Hackathon to konkurs kreowania innowacyjnych rozwiązań dla współczesnej kardiologii z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Do konkursu zapraszamy interdyscyplinarne zespoły studentów oraz specjalistów z branży medycznej i technicznej, a także z psychologii, marketingu oraz prawa.

Do konkursu zostanie zakwalifikowanych 10 zespołów, które zgłoszą najciekawsze projekty rozwiązujące problemy aplikacji i systemów eksperckich przewidujących stan zdrowia chorego z niewydolnością serca. Zadaniem zespołów będzie opracowanie koncepcji takiego systemu oraz interaktywnego prototypu aplikacji prezentującej interfejs użytkownika i kluczowe funkcje. Napisanie kompletnego kodu i prezentacja gotowego rozwiązania będzie dodatkowym atutem. Zgłoszenia przyjmowane będą do 6 maja.

Uczestnicy, maksymalnie 50 zawodników z Polski i Niemiec, mogą liczyć na profesjonalne zaplecze ekspertów. Spotkają się z mentorami z różnych dziedzin – kardiologii, IT, marketingu i prawa, a także będą mogli wziąć udział w wykładach na temat systemów eksperckich, design thinking czy tworzenia prezentacji. Pracę zespołów zaplanowano w kreatywnej i inspirującej przestrzeni Nokia Garage. Będą tam tworzyć i dopracowywać swoje koncepcje 7 i 8 maja. Zaplanowano także możliwość porozmawiania z pacjentami i poznania ich perspektywy.

Rozwiązania stworzone w ramach Hackathonu będą oceniane nie tylko pod kątem kompletności i stopnia realizacji, ale również pod kątem nowatorstwa i przydatności klinicznej. Najlepsi swoje pomysły zaprezentują w czasie międzynarodowej konferencji Innovations Cardiology Days 14-15 maja we Wrocławiu. Nagroda główna to 2,5 tys. euro.

15 kwietnia o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne w Centrum Naukowej Informacji Medycznej UMW przy ul. Marcinkowskiego 2-6 we Wrocławiu.

Wydarzenie organizuje Grupa CasusBTL wspólnie z wrocławskim Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie. Zostało ono objęte Patronatami Honorowymi Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, JM Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i Prezydenta Miasta Wrocławia.

Więcej informacji na hackathon.cardiologyinnovations.com/pl oraz na Facebooku.

Terminy
15 kwietnia – spotkanie organizacyjne
do 6 maja – rejestracja uczestników
7-8 maja – team work
14-15 maja – prezentacje finałowe

Dodane przez: Aleksandra Draus

11 Kwi 2019

ostatnia modyfikacja: 17 Kwi 2019