Wykład prof. Neila Cohna z Uniwersytetu w Tilburgu „Reimagining the language faculty: A multimodal model of language” odbędzie się 22 stycznia o godz. 17.00 na platformie Teams

Neil Cohn jest amerykańskim badaczem kognitywnym najbardziej znanym z analiz zagadnień (neuro)kognitywnych związków między komunikacją graficzną i werbalną. Ukończył psychologię kognitywną, ale od początku współpracował z językoznawcami, m.in. z Rayem Jackendoffem. Jest autorem 70 prac naukowych, w tym 3 książek, z których najbardziej znana, „The Visual Language of Comics” (2013), położyła podwaliny pod naukowe badania językowej i kognitywnej struktury komiksów. Obecnie pracuje jako profesor w Tilburgu (the Department of Cognition and Communication at Tilburg University in The Netherlands). Bibliografię jego prac można znaleźć tu.

Spotkanie poprowadzi prof. Michał Szawerna, także badacz języka komiksu. Do wykładu można dołączyć, używając linku.

Plik z abstraktem wystąpienia Neila Cohna można pobrać poniżej.