Aktualności

• Seminarium GRY i DZIECI – 6 kwietnia 2019 – Biblioteka Katedry Filologii Niderlandzkiej Uniwersytetu Wrocławskiego

Seminarium GRY i DZIECI - 6 kwietnia 2019 - Biblioteka Katedry Filologii Niderlandzkiej Uniwersytetu Wrocławskiego
Seminarium GRY i DZIECI – plakat informacyjny i program
  • Młodzi badacze i kanon lektur

Zapraszamy do lektury artykułu pt. „Młodzi badacze i kanon lektur” w najnowszym numerze Przeglądu Uniwersyteckiego (zob. załącznik w pliku pdf). Artykuł dotyczy projektów partycypacyjnych z udziałem młodych badaczy ze Szkoły Podstawowej nr 28 we Wrocławiu. Koordynatorem projektów była dr hab. Justyna Deszcz-Tryhubczak. W projektach wzięli również udział Pani Mgr Ewa Chawar, nauczyciel języka polskiego w SP 28, oraz mgr Mateusz Marecki z Pracowni Literatury oraz Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej w Instytucie Filologii Angielskiej UWr. Jednym z efektów projektu jest artykuł naukowy, którego współautorami są uczniowie. Ukazał się on w numerze specjalnym czasopisma International Research in Children’s Literature, pt. ‘Possible’ and ‘Impossible’ Children, pod redakcją Cheryl Cowdy i Alison Halsall.

• Międzynarodowe seminarium naukowe pt. „La letteratura per l’infanzia straniera in traduzione in Polonia tra XIX e XX secolo„, 28.03.2019

W dniu 28.03.2019 członkinie Centrum: dr hab. Katarzyna Biernacka-Licznar, dr Elżbieta Jamróz-Stolarska, dr hab. Irena Barbara Kalla i dr hab. Natalia Paprocka wezmą udział w międzynarodowym seminarium naukowym pt. „La letteratura per l’infanzia straniera in traduzione in Polonia tra XIX e XX secolo” (Przekłady zagranicznej literatury dla dzieci i młodzieży w Polsce w XIX i XX wieku), które odbędzie się na Uniwersytecie w Maceracie we Włoszech.

Seminarium jest współorganizowane przez Centro di documentazione e ricerca sulla storia del libro scolastico e della letteratura per l’infanzia (CESCO) (https://www.unimc.it/cescom/en/centre), z siedzibą w Museo della Scuola “Paolo e Ornella Ricca” Uniwersytetu w Maceracie.

Seminarium w Maceracie będzie okazją do nawiązania ścisłej współpracy  z badaczami włoskimi, która została zapoczątkowana w roku 2018 przez dr hab. Katarzynę Biernacką-Licznar (ISKŚiO).

La letteratura per l’infanzia straniera in traduzione in Polonia tra XIX e XX secolo – plakat informacyjny
  • Zapraszamy do udziału w programie International Master in Children’s Literature, Media and Culture (IMCLMC)

Więcej informacji – zob. załącznik: Informacje na temat International Master in Children’s Literature, Media and Culture (IMCLMC)

• Gry i dzieci – seminarium groznawcze

W sobotę 6 kwietnia 2019 r. zapraszamy do Biblioteki Niderlandystycznej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Uniwersyteckiej 28a na seminarium groznawcze pt. „Gry i dzieci”, współorganizowane przez Ośrodek Badań Groznawczych przy Uniwersytecie Jagiellońskim, Centrum Badań Literatury dla Dzieci i Młodzieży przy Uniwersytecie Wrocławskim i Pracownię Literatury oraz Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej przy Uniwersytecie Wrocławskim.

Więcej informacji w załączniku: Seminarium groznawcze, 6.04.2019