Wydarzenia / 11 Wrzesień

Co wiemy o metanie na Marsie

Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk i Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają wszystkich zainteresowanych najnowszymi badaniami kosmicznymi na wykład gościnny profesora Roberta Novaka, jednego z czołowych na świecie badaczy metanu na Marsie.

Profesor Novak na co dzień pracuje w Iona College w USA, a swoje przełomowe badania prowadzi w słynnych obserwatoriach Mauna Kea na Hawajach. Jego prace wielokrotnie publikowano na łamach prestiżowego czasopisma „Science”. Wykład „Measuring the Atmosphere of Mars by Using Ground Based Telescopes” prowadzony będzie w języku angielskim, ale jest skierowany do szerokiej publiczności, zwłaszcza uczniów i studentów. Wydarzenie odbędzie się w środę 11 września o 14.30 w Obserwatorium Astronomicznym we Wrocławiu (ul. Mikołaja Kopernika 11).

Dodane przez: Aleksandra Draus

6 Wrz 2019