Nauka / Wydarzenia

Co wspólnego ma krewetka z czajnikiem?

Odpowiedzi na to i inne pytania będzie można uzyskać podczas cyklu otwartych wykładów w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wykłady z fizyki skierowane do uczniów szkół średnich Dolnego Śląska i ich nauczycieli ruszą już 21 października. Pierwszy z nich – „Ciemna materia, ciemna energia” – wygłosi dr Paweł Preś. Tematy kolejnych, odpowiednio 18 listopada i 9 grudnia, brzmią: „Neutrina, czyli małe jest piękne” (prowadzenie prof. Jan Sobczyk) oraz „Fizyka w świecie zwierząt i roślin. Jak wysokie mogą być drzewa i co wspólnego ma krewetka z czajnikiem? – wykład z doświadczeniami” (prowadzenie mgr Artur Rokosa).

Wszystkie wykłady rozpoczynają się o godz. 11.15 w Instytucie Fizyki Doświadczalnej na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Maksa Borna 9) w sali 60 im. Jana Rzewuskiego (rotunda). Udział w wykładach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów – wystarczy przyjechać. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie WFiA.

Dodane przez: Michał Raińczuk

17 Paź 2017

ostatnia modyfikacja: 3 Lis 2017

Licencja Creative Commons Powyższy artykuł może być kopiowany i rozpowszechniany w ramach CC BY 2.0.