Ludzie / Nauka / Wydarzenia

Continuum UWr finalistą konkursu European Rover Challenge

W dniach 14-16 września na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się największe wydarzenie robotyczno-kosmiczne w Europie – ERC – organizowane w Polsce po raz czwarty. Wśród 45 finalistów z całego świata znaleźli się studenci z koła naukowego „Continuum” Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wydarzenie jest skierowane do przedstawicieli świata nauki i biznesu, sektora nowych technologii oraz szerokiej publiczności. Głównym elementem wydarzenia są międzynarodowe zawody łazików marsjańskich, w których młodzi inżynierowie z najlepszych uczelni z całego świata rywalizują w konkurencjach analogicznych do zadań wykonywanych przez łaziki na powierzchni Marsa.

Po raz kolejny wezmą w nim udział członkowie koła naukowego „Continuum”, działającego przy Instytucie Informatyki Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Skonstruowali łazika marsjańskiego Aleph 1, dzięki któremu od lat odnoszą sukcesy w kraju i na świecie. W ubiegłym roku zostali wicemistrzami świata na zawodach University Rover w Stanach Zjednoczonych.

Ważną częścią European Rover Challenge jest Strefa Pokazów Naukowo-Technologicznych, która ma popularyzować wiedzę o nowych technologiach, najnowszych badaniach eksploracji przestrzeni kosmicznej oraz korzyściach płynących z technologii kosmicznych dla ogółu społeczeństwa. W tym roku pieczę nad organizacją Strefy Pokazów Naukowo-Technologicznych sprawuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wspólnie z organizatorami zapraszamy koła naukowe realizujące projekty z zakresu nowych technologii, robotyki, inżynierii, STEM i STEAM do prezentacji swoich działań i osiągnięć w ramach Strefy Pokazów Naukowo-Technologicznych ERC.

Rejestracja wystawców już trwa. Zgłoszenia można wysyłać na adres: edyta@roverchallenge.eu.

Szczegółowe informacje na temat zawodów i strefy pokazów naukowo-technologicznych znajdują się na stronie European Rover Challenge 2018.

Wicemistrzów świata z Continuum Rover Team możecie zobaczyć w spocie Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

19 Lip 2018