Konferencja „Digital Realities”

Serdecznie zapraszamy na współorganizowaną przez Zakład Socjologii Ogólnej Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Sekcję Socjologii Pracy Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, Wrocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego we współpracy z Komitetem Badawczym 44 „Ruchy Pracownicze” Międzynarodowego Towarzystwa Socjologicznego oraz Kołem Inicjatyw Społecznych Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego konferencję online pt. „Digital realities: work, mobilities, and new opportunities and risks in Central and Eastern Europe in the (post)pandemic period.”

Konferencja zgromadzi kilkadziesiąt osób z Polski, Francji, Belgii, Rumunii, Bułgarii, Włoch, Holandii i Węgier. Rozmawiać będziemy na temat wpływu pandemii na przemiany na rynku pracy i w miejscach pracy. Zgłoszone referaty dotyczą wpływu pandemii na procesy cyfryzacji w miejscach pracy, przemiany jakości zatrudnienia, zbiorowych stosunków pracy, rozwój gospodarki platformowej, migracje międzynarodowe oraz przemiany w sferze edukacji. Na zaproszenie Koła Inicjatyw Społecznych Studentów UWr chcemy porozmawiać też ze studentami z innych ośrodków na temat ich doświadczeń pracy w okresie pandemii.

Konferencja odbędzie się na platformie ZOOM w dniach 13-14 maja 2021 roku.

Program konferencji: Digital Realities – programme

Książka abstraktów: Digital Realities – book of abstracts

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji przez wypełnienie formularza pod adresem: https://forms.office.com/r/n9DvPxT4gt

Osoby, które wypełnią formularz, otrzymają link do programu ZOOM.

Konferencja powiązana jest z projektem COV-WORK „Świadomość społeczno-ekonomiczna, doświadczenia pracy i strategie radzenia sobie Polaków w kontekście kryzysu post-pandemicznego”

Tytuł Digital Realities