Z powodu pandemii Covid-19 dnia 6 listopada Rozporządzeniem Rady Ministrów wprowadzono zakaz udostępniania zbiorów w bibliotekach naukowych i publicznych do 29 listopada 2020 r. Z tego powodu jesteśmy zobligowani do wstrzymania udostępnienia zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej, bibliotek wydziałowych oraz instytutowych. Czytelnicy mogą natomiast liczyć na pomoc bibliotekarzy w skanowaniu materiałów bibliotecznych.

Książki zamówione w bibliotekach do 6 listopada, można odebrać jeszcze dzisiaj tj. do 9 listopada do godz. 15.00.

Biblioteka Uniwersytecka ponadto informuje:

1. Nadal będziemy wykonywać usługę skanowania materiałów bibliotecznych – zgodnie z zasadami podanymi na stronie bu.uni.wroc.pl
2. Od 10 listopada do końca roku 2020 Biblioteka Uniwersytecka nie będzie pobierać kar regulaminowych naliczanych za nieterminowe zwroty książek.
3. Od wtorku (10.11.br ) będzie można zwracać wypożyczone książki w godzinach od 8:00 do 15:00 – wejście służbowe do budynku Biblioteki (przy stanowisku ochrony).
4. Rozliczanie kont bibliotecznych oraz kart obiegowych studentów i pracowników Uczelni będzie odbywało się online – prosimy kontaktować się w tej sprawie z Wypożyczalnią Miejscową: tel.: 71 375 76 01, e-mail: sw.bu@uwr.edu.pl.