Jesteś studentem, doktorantem lub pracownikiem Uniwersytetu Wrocławskiego i otrzymałeś właśnie pozytywny wynik testu na Covid-19? Podpowiadamy Ci, co w takiej sytuacji zrobić!

Jeśli otrzymałeś pozytywny test na koronowirusa, niezwłocznie powiadom o tym nasz dział BHP, wysyłając maila na adres: covid19@uwr.edu.pl. Jakie informacje powinny znaleźć się w takim mailu?

1. Twoje dane:  imię, nazwisko, telefon, mail
  2. Skan/ zdjęcie badania na covid-19
  3. Czy badanie na covid – 19 zostało przeprowadzone metodą nosowogardzielową czy było to badanie z krwi?
  4. Czy mieli Państwo w ostatnich dniach kontakt z pracownikami, doktorantami lub studentami UWr (i z kim)?
  5. Czy przebywali Państwo w ostatnich dniach w budynkach UWr? (w których?)

Te informacje pozwolą działowi BHP szybciej wdrożyć procedury bezpieczeństwa i zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa na uniwersytecie. Zapewniamy, że informacje o stanie Państwa zdrowia pozostaną niejawne zgodnie ze standardami RODO.

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe maile wysyłane na skrzynkę covid19@uwr.edu.pl.

Życzymy dużo zdrowia!