Jesteś studentem, doktoratem pracownikiem UWr – masz objawy sugerujące zachorowanie na covid19 lub miałeś kontakt z osobą, o której dowiedziałeś się, że zachorowała. Co zrobić?

1. Nie przychodź na uczelnię, nie idź też do przychodni, czy na SOR.
  2. Zadzwoń do swojego lekarza pierwszego kontaktu. Nie dzwoń na SOR czy o Sanepidu. Zadzwoń do swojego lekarza.
  3. Opisz mu swoją sytuację – objawy lub kontakty. To on zdecyduje, co dalej.
  4. Lekarz POZ (czyli twój lekarz rodzinny, lekarz pierwszego kontaktu) skieruje cię na test covidowy i wskaże, gdzie masz go przeprowadzić. Być może zaleci inny sposób postępowania. Przepisze leki, da zwolnienie lub zaleci pozostanie w domu.

Jeśli już masz poważne objawy – np. duszność, trudną do zbicia gorączkę: Wtedy dzwoń po pogotowie lub udaj się bezpiecznym transportem (nie publicznym) na najbliższy SOR, np. do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, ul. Koszarowa 5.

Jeśli stwierdzono u ciebie chorobę covid19 lub twój koronawirusowy test wypadł pozytywnie – koniecznie zgłoś to na mail covid19@uwr.edu.pl. My zajmiemy się poinformowaniem Twojego dziekanatu, studentów, kolegów z pracy.