Strona używa plików cookies więcej

UWrHelp+ to inicjatywa Samorządu Studentów UWr i społeczności akademickiej. W tym roku tradycyjna akcja UWrHelp+ ma nieco inny wymiar – nie będzie zbiórki krwi i rejestru dawców szpiku kostnego, ale skupimy się na pomocy związanej z pandemią koronawirusa. Działania polegać będą na pomocy w drobnych czynnościach życia codziennego wszystkim potrzebującym, którzy ze względu na swój wiek lub stan zdrowia chcą ograniczyć wychodzenie z domu. Pomożemy w codziennych zakupach, wyprowadzimy psa, a jeśli potrzeba – pogadamy przez telefon. Pomożemy także w innych sytuacjach – wystarczy dać nam znać.

W działaniach UWrHelp+ chodzi o to same wartości, na których skupiamy się podczas corocznych akcji – wrażliwość, empatię, a przede wszystkim o pomoc i dostrzeżenie drugiego człowieka. Zespół będzie udzielał wsparcia w ramach społeczności akademickiej UWr, ale również i poza nią. Zespół pomoże emerytowanym pracownikom UWr, ale też obecnym pracownikom i studentom UWr.

Oczywiście pamiętamy, że działamy w szczególnych warunkach, podczas pandemii. Nie zapominamy o bezpieczeństwie swoim i innych osób, zachowujemy szczególną ostrożność. Staramy się unikać bliskich kontaktów (przebywania w bezpośredniej bliskości, czyli twarzą w twarz, w odległości mniejszej niż 2 metry przez ponad 15 minut, bezpośredniego kontaktu fizycznego, przebywania przez co najmniej kwadrans w pomieszczeniu zamkniętym z obcymi osobami) i przestrzegamy kluczowych zasad (dystans od innych osób wynoszący min. 1,5 metra, częste mycia rąk lub dezynfekcja, zasłanianie ust i nosa).

Jak skorzystać z pomocy?

Pomoc realizowana jest poprzez specjalny adres internetowy zespołu UWrHelp+:  zespoluwrhelp@uwr.edu.pl. Bardzo ważne! W mailu musi znaleźć się formułka o zgodzie na wykorzystanie danych, wzór znajduje się tutaj.

Emerytowani pracownicy mogą także zgłaszać się telefonicznie do prodziekanów ds. studenckich na Wydziałach, na których pracowali. Dane kontaktowe można znaleźć na naszej stronie.

Jak pomóc?

Jesteś studentem UWr i chcesz dołączyć do akcji? Wypełnij formularz i czekaj na kontakt od osoby z zespołu, która pokieruje Cię dalej i wskaże, jak najlepiej można pomóc. Jesteśmy Ci bardzo wdzięczni za chęć pomocy i cieszymy się, że jesteś z nami!