Od tygodni wspólnie z innymi uczelniami przekonujemy rządzących, że szkoły wyższe nie mogą funkcjonować bez zaszczepionych pracowników administracyjnych. Czy ktoś jest w stanie wyobrazić sobie szkołę wyższą bez symbolicznej „pani w dziekanacie”? Na razie udało nam się rząd przekonać połowicznie – ministerstwo chce sprawdzić, ilu pracowników byłoby skłonne się zaszczepić. Dlatego do piątku 19 marca zbieramy zapisy. Prosimy zgłaszajcie się – pokażmy, że to naprawdę jest dla nas bardzo istotne.

W tej sprawie komunikat wydał rektor Uniwersytetu prof. Przemysław Wiszewski. Jak pisze do społeczności akademickiej:

„Informuję, że Minister Edukacji i Nauki zbiera dane o liczbie pracowników niebędących nauczycielami akademickimi zainteresowanych szczepieniami przeciwko COVID-19.

Pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi zainteresowani szczepieniem przeciwko COVID-19 proszeni są o dokonanie zapisu na szczepienie do 19 marca 2021 r. do godz. 15:00, za pośrednictwem formularza, który znajduje się pod linkiem:

Wszelkich informacji w tej sprawie udziela Dział Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz Ochrony Przeciwpożarowej –tel. 71-375-24-89.”