Cytowania naukowców z UWr w Elsevier

Wydawnictwo Elsevier zaktualizowało bazę 100 000 top scientists. Znaleźli się w niej naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Elsevier to firma zajmująca się analizą i udostępnianiem danych oraz informacji naukowej. Jednocześnie jedno z największych światowych wydawnictw naukowych. Publikuje głównie książki i czasopisma naukowe z dziedziny nauk przyrodniczych, medycznych i ścisłych.

Cytowania zostały ujęte w dwóch tabelach:

1. Career long impact. Oceniony został tutaj dorobek naukowy całego życia. Znalazło się tutaj 19 pracowników UWr: przedstawiciele Wydziału Nauk Biologicznych, Wydziału Chemii, Wydziału Fizyki i Astronomii, Wydziału Matematyki i Informatyki oraz Muzeum Przyrodniczego.
  2. Single year impact. W tym dziale znalazło się 20 naukowców z UWr z Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych, Wydziału Fizyki i Astronomii, Wydziału Chemii oraz Wydziału Nauk Biologicznych, Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska, Wydziału Matematyki i Informatyki oraz Wydziału Biotechnologii.

Więcej informacji oraz tabele na stronie Elsevier.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

19 sty 2022