Doktoranci / Pracownicy / Studenci / Wydarzenia

Czas najpiękniejszym prezentem. Życzenia od rektora

Drodzy Pracownicy, Studenci, Sympatycy Uniwersytetu Wrocławskiego,

Współczesna nauka sugeruje istnienie przestrzeni czterowymiarowej; być może tak jest, jednak wymiary przestrzenne odczuwamy zdecydowanie inaczej niż wymiar czasowy. O ile ludzkość opanowała technikę przemieszczania się w przestrzeni, podróże w czasie wciąż sprawiają trudności natury zasadniczej. Przymusowo odbywamy wędrówkę czasową w jedną tylko stronę, znaczoną różnymi wydarzeniami naszego życia. Tymi wydarzeniami mogą być zbliżające się Święta i Nowy Rok. Zwłaszcza Nowy Rok skłania do refleksji (raczej smutnych) nad nieubłaganym upływem czasu. Nic bardziej błędnego – to właśnie czas może stać się najpiękniejszym podarunkiem świątecznym. Czas możemy podarować naszym bliskim, znajomym, wszystkim ludziom napotkanym na naszej drodze. To pierwszy możliwy prezent. Drugim jest Radość (pisana z dużej litery). Im bardziej się Nią dzielimy, tym jest Jej więcej. Czym jest radość, którą możemy rozdawać – tego odkrycia musimy dokonać sami i będzie to fundamentalne odkrycie przez nas dokonane. Życzę zatem wszystkim Pracownikom Uniwersytetu, Studentom, Sympatykom naszej uczelni, aby rozdawali prezenty Czasu i Radości i sami byli nimi obdarowani.

Prof. Adam Jezierski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego

Dodane przez: Michał Raińczuk