Strona używa plików cookies więcej

Badania / Nauka / Wydarzenia / 14 Grudzień

Czy dzięki książkom stajemy się lepszymi ludźmi?

Do Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego powraca cykl spotkań „Kij w mrowisku! Czyli ważne tematy, na które warto rozmawiać”. Pierwszymi po przerwie gośćmi będą naukowcy: dr Wojciech Małecki, prof. Bogusław Pawłowski i prof. Piotr Sorokowski oraz popularny pisarz, Marek Krajewski.

Najważniejszymi założeniami cyklu, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem w ubiegłym roku akademickim, jest poruszanie gorących, często kontrowersyjnych, kwestii psychologicznych – i równie gorąca dyskusja na ich temat. Motywem przewodnim najbliższego spotkania będzie eksperyment przeprowadzony przez wrocławskich naukowców wspólnie ze ze znanym autorem kryminałów, twórcą postaci Eberharda Mocka, Markiem Krajewskim. Panowie próbowali razem odpowiedzieć na pytanie, czy czytanie książek rzeczywiście wpływa na naszą osobowość i dzięki lekturze możemy stać się lepszymi ludźmi (o ich badaniach można przeczytać m.in. na stronie Instytutu Psychologiina stronie „Gazety Wyborczej”).

Podobnie jak podczas pierwszej odsłony cyklu, i tym razem organizatorom spotkania można wysłać pytania, skierowane do zaproszonych gości (za pomocą tego formularza). Ci, którzy zdecydują się to zrobić, będą mieli okazję wygrać książkę Marka Krajewskiego z autografem autora.

Spotkanie „Czy dzięki książkom stajemy się lepszymi ludźmi?” odbędzie się w Instytucie Psychologii (ul. Dawida 1) 14 grudnia. Początek o godz. 19.00.

Dodane przez: Michał Raińczuk

4 Gru 2017

ostatnia modyfikacja: 15 Gru 2017