Darmowa poradnia prawna działa na WPAE!

Mimo pandemii nasza Uniwersytecka Poradnia działająca na Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii wciąż udziela porad prawnych, oczywiście zupełnie za darmo! Obecnie możliwe jest uzyskiwanie takich porad prawnych drogą mailową (poprzez mail Poradni: upp@uwr.edu.pl), jak również w korespondencji listowej (adres korespondencyjny Poradni: Uniwersytecka Poradnia Prawna działająca na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Uniwersytecka 22/26, 50-145 Wrocław).

Działalność Poradni polega przede wszystkim na tym, że studenci ostatnich lat studiów prawniczych pod opieką nauczycieli akademickich Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii przygotowują nieodpłatnie porady prawne dla osób, które ze względu na swoją sytuację życiową ich potrzebują, a nie dysponują wystarczającymi środkami finansowymi na skorzystanie z odpłatnych usług prawniczych.

W ramach Poradni opracowywane są porady prawne z zakresu różnych dziedzin polskiego prawa, w tym prawa cywilnego (m.in. spadkowego, rzeczowego, zobowiązań, w tym umów), rodzinnego (sprawy dotyczące alimentów, rozwodów, separacji itd.), lokalowego, zabezpieczenia społecznego, prawa pracy, karnego i innych. Porady opracowywane są w języku polskim.

W razie potrzeby uzyskania porady prawnej należy wypełnić i odesłać formularz zgłoszeniowy. Aktualizowane informacje o działalności Poradni, w tym regulaminy udzielania porad prawnych i formularze zgłoszenia sprawy do Poradni, znajdują się na stronie.

Zapraszamy!

Uniwersytecka Poradnia Prawna