DFN 2018. Wirtualne miejsce zdarzenia a rzeczywistość

Jedną z największych atrakcji tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki było spotkanie „Wirtualne miejsce zdarzenia a rzeczywistość” w Katedrze Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji, które poprowadzili dr Rafał Cieśla oraz studentki z Koła Naukowego Kryminalistyki.

Uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się m.in., jak zabezpieczać ślady i potencjalne dowody na miejscu pozorowanego morderstwa, a także jak pobiera się odciski palców. Mieli również okazję skorzystać z gogli do wirtualnej rzeczywistości, jednego z narzędzi dydaktycznych wykorzystywanych podczas zajęć na WPAE, i zobaczyć, jak wyglądają zabezpieczenia dokumentów oraz banknotów w świetle lampy UV. Dolnośląski Festiwal Nauki potrwa do 26 września (w październiku ruszy edycja regionalna). Więcej informacji – w tym pełny program – znajdziecie na stronie imprezy.

Dodane przez: Michał Raińczuk

25 Wrz 2018